آمازون

بیش از دو سال از آغاز رسمی فعالیت پلتفرم «آمازون پرایم ویدئو» به عنوان سرویس استریم کمپانی بزرگ «آمازون» می گذرد و این کمپانی بزرگ طی این دو سال تلاش کرده تا با تولید محتوای اورجینال و متفاوت کاربران را به سوی خود جذب کند. برنامه ای که قرار است طی سال های آتی نیز با قدرت ادامه پیدا کند.
اما هزینه روی محتوا تا چه اندازه سبب جذب مشترک جدید برای سرویس هایی مانند «آمازون پرایم ویدئو» می شود؟ و آیا تناسبی بین هزینه و جذب تعداد مشخصی کاربر در این صنعت وجود دارد؟

سرویس استریم آمازون در ادامه ساخت مستندهای فوتبالی خود در حال ساخت مستندی از بازیکنان، مربیان و یکی از مدیران عامل موفق لیگ فوتبال باشگاه های اسپانیا یا همان لالیگا است و به همراه شرکت اسپانیایی «Mediapro» تیمی را برای ساخت این مستند تشکیل داده است.
«Six Dreams» مستندی شش قسمتی درباره شش چهره الهام بخش از فوتبال لالیگا است؛ سه بازیکن، دو مربی و یک مدیرعامل سوژه های این مستند هستند.

آمازون پرایم ویدئو در نظر دارد جای پای خود در بازار بکر و بزرگ هند را محکم کند. این غول استریم از مدتی پیش سفارش ساخت ۱۸ محصول اورجینال را به استودیوهای هندی داده است و این یعنی سرمایه گذاری مشترک در تولید محصولات هندی یکی از استراتژی های برتر آمازون برای نفوذ هر چه بیشتر در بازار این کشور است.

بالاخره سرویس استریم آمازون پس از مدت ها جستوجو توانست شخصی شایسته را به عنوان مدیر استودیوهای تولید خود پیدا کند و جنیفر سالکه، مدیر با سابقه «NBC Entertainment» به عنوان مدیر استودیوهای این غول استریم معرفی شد.

سرویس استریم آمازون اعلام کرد به زودی سریالی جدید به نام «Outrider» با بازی و تهیه کنندگی ستاره سرشناس هالیوود و فرماندار سابق کالیفرنیا، آرنولد شوارتزنگر، می سازد.
ژانر سریال «Outrider» وسترن است و داستان آن در منطقه سرخپوست نشین اوکلاهاما درسال های ابتدایی سده ۱۸۰۰ می گذرد: یک مامور قانون از طرف دادگاه مامور می شود به دنبال یک جنایتکار فراری اسطوره ای در منطقه سرخپوست نشین اوکلاهاما برود.
آرنولد در نقش مارشال فدرال بی رحمی بازی می کند که قرار است در این ماموریت با نماینده دادگاه همراه شود و بر اجرای قانون نظارت کند.

«HBO» بزرگترین شبکه تلویزیونی پولی آمریکا و یکی از بزرگترین تولید کنندگان محتوای تلویزیونی، بازار استریم ژاپن را به آمازون تقدیم کرد و این یعنی طرفداران سریال های شبکه «HBO» در ژاپن از این پس می توانند محتوای این شبکه را از طریق سرویس استریم آمازون پرایم ویدئو تماشا کنند.

آرشیوی: ۲۹ آذر ۱۳۹۶

سه مدیر اجرایی دیگر هم هم از «آمازون» جدا شدند و راه پیوستن به «اپل» را پیش گرفتند.

«آمازون» در ماه های اخیر تغییرات مدیریتی فراوانی به خود دیده و یک خانه تکانی اساسی در پرسنل و تیم مدیرانش داشته است. با اینکه بخش زیادی از این تغییرات در راستای تغییر کلی استراتژی «آمازون» در بخش تولید محتوا بوده اما رسوایی اخلاقی روی پرایس مدیر «آمازون استودیوز» هم در تغییرات اخیر بی تاثیر نبوده است.

آرشیوی: ۲ آذر ۱۳۹۶
«آمازون پرایم ویدئو» در معامله ای به ظاهر بسیار سودآور، حق پخش انحصاری بخش بزرگی از محتوای شبکه کابلی «AMC» را برای ۲۸ کشور و منطقه به دست آورد. این قرارداد به این معنی است که این غول استریمینگ آمریکایی دست بالا را برای پخش بین المللی اصلی ترین محتواهای تولیدی استودیوهای «AMC» در اختیار خواهد داشت و با این قرارداد انحصاری هیچ یک از رقبای آمازون نمی توانند محصولات «AMC» را پیش از این سرویس پخش کنند.

این قرارداد شامل سرویس های استریم، تلویزیون های پولی و تلویزیون های ملی نیز می شود.

آرشیوی: ۹ آبان ۱۳۹۶
مخاطبان صنعت استریم و سریال سازی جف بزوس را به عنوان مدیرعامل یکی از غول های این صنعت یعنی «آمازون» می شناسند. مردی که در زیر مجموعه اش سرویس استریمینگ «آمازون پرایم» را هدایت می کند و مدتی است فعالیت کمپانی بزرگ او در زمینه سریال سازی حسابی ترس به دل رقبای قدرتمندی مثل «نتفلیکس» و هولو انداخته است.

آرشیوی: ۳۰ مهر ۱۳۹۶

یکی از غول های استریمینگ دنیا روزهای چندان خوبی را تجربه نمی کند.

پس از روی پرایس، آمازون یکی دیگر از مدیران با سابقه خود را نیز از دست داد. پس از ماه ها مذاکره، بالاخره مورگان وندل تصمیم گرفت تا ادامه مسیر حرفه ای خود را در شرکت اپل سپری کند و این نشانه ای از عزم راسخ اپل برای تولید محتوا خواهد بود.

صفحه‌ها