«باندل» راه حل تلویزیون های سنتی برای فرار از نابودی!

IPTVGUIDE

رشد سرویس های استریم همواره برای شبکه های کابلی آمریکا تهدیدی جدی بوده است. بسیاری از این شبکه ها با پشتوانه شرکت های تامین کننده اینترنت در تلاشند به گونه ای شبکه های خود را در قالب سرویس های استریم عرضه کنند.

یکی از این روش ها استفاده از «بنادل» هاست. «باندل/Bundle» به پکیجی از کانال های کابلی و ملی آمریکا گفته می شود که در قالب سرویس های استریم اینترنتی عرضه می شوند. کاربران با دسترسی به چنین پکیج هایی دیگر نیازی به دیدن برنامه های شبکه های کابلی از طریق تلویزیون های سنتی ندارند.

بسیاری بر این باورند که فروش باندل توسط شبکه های کابلی به معنای پذیرش شکست آن ها در رقابت با سرویس های اینترنتی است. اما در حقیقت تنها درآمد این شبکه ها از پرداخت مشترکین و تبلیغات آن ها نیست.

تمامی تلویزیون های معتبر کابلی در آمریکا با پشتوانه شرکت های تامین کننده اینترنت فعالیت می کنند و فروش باندل به معنای کسب درآمد آنها از محل فروش پهنای باند خواهد بود. بازار فروش باندل در صنعت تلویزیون آمریکا طی دو سال گذشته رونق فراوانی داشته است. برای بسیاری عرضه پکیج های نمایش زنده رویدادهای ورزشی بر روی اینترنت سودآورترین گزینه بود ولی وقتی پای تعدادی از بزرگترین شبکه های کابلی در میان باشد، نحوه عرضه جور دیگری خواهد بود.

قیمت گذاری روی پکیج ها، وجود کانال های محبوب و پوشش حداکثری سلیقه مخاطبان راز موفقیت شرکت های ارائه دهنده باندل است و پکیج های آن ها معمولا شامل ده ها کانال کابلی می شوند. به تازگی استارتاپ «Philo» با همراهی برخی از غول های صنعت تلویزیون کابلی باندل های ویژه این شبکه ها را در فضای اینترنت به فروش برساند. «Philo» با پشتوانه تعدادی از شبکه های کابلی مهم مانند «دیسکاوری»، «وایاکام»، «Scripps»، «AMC» و «A+E» کارش را آغاز کرده است.

روز سه شنبه «Philo» از پکیج های جدید خود رونمایی کرد. این سرویس پکیج ویژه کانال های سرگرمی را با اشتراک ۱۶ دلار در ماه به فروش می رساند. این بسته شامل ۳۷ کانال کابلی مانند «AMC»، «BBC America»، «Comedy Central»، «VH1»، «History» و «MTV» است.

قابلیت ویژه این سرویس در نحوه قیمت گذاری روی کانال های ورزشی پرطرفداری مثل بسکتبال و راگبی است. مشترکین آمریکایی شبکه های کابلی هزینه بسیار زیادی برای دیدن محتوای ورزشی پرداخت می کنند و این باندل جدید می تواند از هزینه مشترکین بکاهد. اما از طرفی این پکیج تمامی کانال های کابلی محبوب را شامل نمی شود و «NBC»، «FOX» «CBS» و «Disney» در این پکیج قرار ندارند.

اوایل امسال کنسرسیومی از شبکه های کابلی مطرح آمریکا شکل گرفت و برای تولید سرویس های باندل جدید با سرمایه گذاری ۲۵ میلیون دلار وارد عرصه شد. «Philo» از فناوری «OTT» برای مخابره برنامه های تلویزیونی به مشترکین استفاده می کند و سرویس «OTT» آن از ۶ سال پیش برای دانشگاه های آمریکا به راه افتاده است. البته بازاری که «Philo» وارد آن شده، بازاری پیچیده است.

حضور رقبای سرسخت مانند «Hulu»، «Dish Network»، «DirecTV»، گوگل و سونی شرایط رقابت را برای استارتاپ های تازه وارد سخت می کند چرا که پکیج های رقبای «Philo» شبکه های ملی و ورزشی بیشتری را در اختیار مخاطب قرار می دهند. «Philo» در حال حاضر برای سیستم عامل های اندروید و «iOS» وجود دارد و همچنین اپلیکیشن آن بر روی ست آپ باکس های رکو نیز در دسترس است. در ماه های آینده انتظار می رود تا این سرویس روی ست آپ باکس های «Amazon Fire»، «ChromeCast» و «Apple TV» نیز فعال شود.

افت معنادار مخاطب تلویزیون های سنتی؛ فرصت یا تهدید؟!

تلویزیون های کابلی در حال سقوط، سرویس های استریم در حال صعود!

مرگ تلویزیون های کابلی و سنتی نزدیک است!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط