«نتفلیکس یک جوک است!»؛ تبلیغ یا ضد تبلیغ؟

IPTVGUIDE

در روزهای اخیر کاربران شبکه های اجتماعی تصاویری از بیلبورد هایی در شهر های نیویورک و لوس آنجلس منتشر کرده اند که روی آن نوشته شده «نتفلیکس یک جوک است!» اما خیلی ها نمی دانند منظور از این نوشته چیست و مانده اند این تبلیغ است یا ضد تبلیغ؟

با دیدن این بیلبورد ها در شهرهای بزرگ آمریکا، مردم و رسانه ها شروع به اظهار نظر کردند. عده ای این بیلبورد ها را کار مخالفان نتفلیکس می دانستند، مخالفانی که اعتقاد دارند نتفلیکس در پی به تعطیلی کشاندن سالن های سینما است!

اما عده ای این نوشته را کمپین جدید تبلیغاتی «نتفلیکس» می دانستند، اما تبلیغ برای چه چیزی؟ مدت زیادی است که «نتفلیکس» دست به چنین تبلیغاتی نزده است، تبلیغ های شهری با هزینه های بالا برای شرکتی که راه های فراوانی برای تبلیغ خود دارد کمی عجیب به نظر می رسد.

اما ورایتی پاسخ حل این معما ارائه داده است آن ها اعلام کرده اند یکی از مدیران «نتفلیکس» به صورت ضمنی تایید کرده این بیلبورد ها طرح جدید تبلیغاتی این شبکه است. حالا نکته اصلی اینجاست که «نتفلیکس یک جوک است» در واقع به چه معناست؟ و چه جور تبلیغی می تواند باشد.

شاید نزدیک ترین گزینه این باشد که این جمله آغاز یک کمپین تبلیغاتی برای جلب نظر مخاطبان برای برنامه های آتی نتفلکیس در حوزه آثار کمدی است. این شبکه استریمینگ در آینده نزدیک شروع به پخش برنامه ها، سریال ها و استند آپ کمدی های اوریجینال خواهد کرد. نتفلیکس در چند وقت اخیر قرارداد هایی گرانقیمتی (۱۱ تا ۲۰ میلیون دلار) با کمدین های معروف از جمله جری ساینفلد، کریس راک، دیو چپل و ایمی شومر بسته است. این حرکت نتفلیکس برای نفوذ کامل و به دست آوردن بازار سریال های کمدی است. بازاری که پیش از این تحت سلطه شبکه «HBO» بود.

«نتفلیکس» هزینه سرسام آوری صرف جذب کمدین های معروف آمریکا کرده است و بدون شک راه انداختن کمپین های تبلیغاتی از هر نوعی هم که باشد برای جذب مخاطب و جبران هزینه ها و سود آوری برای این کمپانی روشی منطقی به نظر می رسد.

«نتفلیکس یک جوک است!»؛ شاید باید از این جمله چنین برداشت کنید: «نتفلیکس بزرگترین سامانه پخش محتوای کمدی است!» در آینده ای نزدیک منتظر این باشید!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط