«ABC» از هر سی ثانیه تبلیغ اسکار ۲.۸ میلیون دلار درآمد می خواهد!

IPTVGUIDE

در حالی که چند سالی است تعداد بیننده های مراسم اسکار نرخ رو به رشدی را تجربه نکرده است؛ اما هزینه تبلیغات این مراسم پر زرق و برق سال به سال رو به افزایش است. طبق آخرین خبرها شبکه ملی «ABC» به عنوان پخش کننده اصلی مراسم اسکار ۲۰۱۸ به دنبال افزایش قیمت تبلیغات ۳۰ ثانیه ای این رویداد سالانه است.

دیزنی، مالک شبکه «ABC» سال گذشته طی قراردادی بلند مدت پخش مراسم اسکار در تلویزیون های ملی آمریکا را تا سال ۲۰۲۸ از آن خود کرد. این شبکه برای مراسم سال آینده تصمیم گرفته از هر تبلیغات ۳۰ ثانیه ای درآمدی ۲.۸ میلیون دلاری بدست آورد. به گفته برخی منابع، «ABC» تا امروز بیشتر تبلیغات سال آینده را به فروش رسانده و در حال حاضر در حال مذاکره با تعدادی از حامیان اصلی سال آینده است.

پکیج های تبلیغاتی پیشنهادی «ABC» معمولا ارزشی بین ۲.۲ تا ۲.۵ میلیون دلار دارند و به گفته برخی منابع آگاه این شبکه برخی از پکیج ها را حتی با قیمت حدود ۲ میلیون دلار نیز به فروش می رساند. در سال های گذشته معمولا قیمت هر تبلیغات ۳۰ ثانیه ای بین ۱.۸ تا ۲.۲ میلیون دلار بوده است.

شاید عجیب به نظر برسد ولی تعداد بیننده های مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ کمترین مقدار خود از سال ۲۰۰۸ تا به امروز تجربه کرد: ۳۴.۴ میلیون نفر. بیشترین تعداد بیننده در بین مراسم های اسکار طی سال های اخیر مربوط به سال ۲۰۱۴ و میزبانی مجری مطرح آمریکایی، اِلن دجنریس باز می گردد. اجرای اِلن ۴۳.۷ میلیون بیننده را پای تلویزیون های سنتی آمریکا کشاند.

هزینه میانگین تبلیغات ۳۰ ثانیه ای اسکار ۱.۸۹۷ میلیون دلار برآورد شده است. به این ترتیب هزینه تبلیغات سال ۲۰۱۷ به نسبت سال ۲۰۱۶ حدود ۵ درصد افزایش داشته است. این رقم بین سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۴ نیز ۱۲.۵ درصد رشد را تجربه کرده است. اما چرا این رویداد سالانه در حالی که بیننده های به مراتب کمتری نسبت به برنامه های تلویزیونی مانند پوشش رقابت های راگبی شبکه NBC یا سریال هایی چون «تئوری بیگ بنگ» محصول CBS و «مردگان متحرک» محصول AMC دارد، باز هم هزینه تبلیغاتش افزایش پیدا می کند؟

پاسخ این پرسش اسپانسرها و حامیان مالی مراسم اسکار و قدرت این مراسم برای تبدیل شدن به ترند و جریان خبری در شبکه های اجتماعی است.

اما تبلیغات ۳۰ ثانیه ای چند دقیقه از مراسم اسکار را پوشش میدهند؟ در سال ۲۰۱۵، ۲۹ دقیقه و ۱۵ ثانیه از زمان پخش مراسم اسکار به تبلیغات ۳۰ ثانیه ای اختصاص داشت. این رقم در سال ۲۰۱۴، ۲۷ دقیقه بود. در مقابل در همان سال این تبلیغات، ۳۰ دقیقه از مراسم گلدن گلوب و ۴۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه از مراسم جوایز گرمی را به خود اختصاص دادند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط