«YouTube TV» محصولی جدید با قابلیت تمرکز محتوا

IPTVGUIDE

آرشیوی: ۱۲ مهر ۱۳۹۶
سرویس «Youtube TV» ایده جدید «YouTube» است که از خبرهای آن از آوریل سال گذشته در رسانه ها منعکس شده است. این سرویس فعلا تنها در آمریکا در دسترس است و طی چند هفته گذشته ۱۴ مرکز ایالتی نیز به دامنه پوشش تلویزیون «یوتیوب» اضافه شد. اما چرا «YouTube» چنین محصولی را به مخاطبینش ارائه می دهد؟

دگرگونی های اساسی در صنعت تلویزیون باعث شده است تا مخاطبان سنتی جعبه جادویی که همان افراد میان سال و مسن جامعه اند کمی سردرگم شوند. به خصوص پدران و مادرانی که ساعت های بیشتری در مقایسه با سایر گروه های سنی به تماشای برنامه های تلویزیونی اختصاص می دهند و بازنشسته ها و افراد مسنی که بازار هدفی مناسب برای تلویزیون ها هستند. پیشرفت شتابان فناوری ها و دگرگونی های بنیادین در تلویزیون سبب شده تا آن ها قدری احساس بیگانگی با تحولات این صنعت داشته باشند.

در حقیقت دیدن برنامه های زنده ورزشی، خبر فوری، سیتکام ها، شوهای شبانه و فیلم و سریال های درام توقع و شاید حق انکار نشدنی بینندگان تلویزیون است، اما با شرایط فعلی در آمریکا و بسیاری از کشورها و گستردگی در طیف خدمات ارائه شده برآورده شدن چنین توقعی کمی سخت به نظر می رسد. کثرت انتخاب های موجود در خرید ست آپ باکس ها و محدودیت های موجود هر کدام برای ارائه شبکه های مورد علاقه سختی انتخاب برای بینندگان سنتی تلویزیون را دو چندان کرده است.

در گذشته تلویزیون های کابلی و اشتراک آن ها برای دیدن برنامه های محبوب کافی بود ولی امروزه ارائه دهندگان سرویس های تلویزیون به قدری زیاد شده اند که افراد برای دیدن برنامه های تلویزیونی (به ویژه برنامه های ورزشی) با مشکل رو به رو شده اند. حالا «یوتیوب» با تلویزیون جدیدش قصد دارد رضایت را به این افراد حاضر در این بازار گسترده برگرداند.

هزینه و ویژگی های اصلی تلویزیون یوتیوب چیست؟

هزینه اشتراک ماهانه سرویس تلویزیون «یوتیوب» ماهانه ۳۵ دلار است که شامل شبکه های «ABC»، «CBS»، «NBC» و شبکه های «FOX» خواهد بود. مشترکین با پرداخت این هزینه به ۵۰ شبکه دسترسی خواهند داشت. همچنین این سرویس شامل سرویس «کلود/Cloud» نامحدود خواهد بود و بینندگان این تلویزیون می توانند برنامه های مورد نظر خود را به صورت نامحدود در ابر اختصاصی خود ذخیره کنند. محتوای ذخیره شده هر ۹ ماه یکبار به صورت کامل پاک می شود و در صورت نیاز می توان محتوای مورد نیاز را برای مدت بیشتری نگه داشت. همچنین با خرید اشتراک تلویزیون «یوتیوب»، «گوگل» برای خریداران محدودی دستگاه رایگان «ChromeCast» ارائه می دهد. شبکه «ShowTime» نیز با یک تخفیف استثنایی با هزینه اضافی ۱۱ دلار در ماهانه بر روی تلویزیون «یوتیوب» در دسترس بینندگان خواهد بود.

«YouTube TV» چگونه در دسترس خواهد بود؟

این شبکه از طریق اپلیکیشن های اندروید و «iOS» در دسترس است و از طریق ویسایت نیز دیدن محتوای آن امکان پذیر است. گجت آن در ست آپ باکس هایی چون «Apple TV»، «Roku» موجود است و کنسول های «PS4» و «Xbox One» نیز ارائه دهنده اپلیکیشن تلویزیون «یوتیوب» هستند.

«YouTube TV» چه فرقی با «YouTube Red» دارد؟

«YouTube Red» سرویس «VOD» یوتیوب است که تمرکز اصلی آن به ارائه محتوای اورجینال «یوتیوب» معطوف است. سرویس تلویزیون «یوتیوب» کاملا جدا از سرویس «YouTube Red» عمل میکند و برخلاف «YouTube Red» دیدن محتوای آن از قابلیت «بدون تبلیغات» برخوردار نیست. ولی محتوای اورجینال «YouTube Red» در تلویزیون «یوتیوب» در دسترس خواهد بود. هدف تلویزیون «یوتیوب» ارائه برنامه های محبوب خانواده های آمریکایی است و بازار اصلی آن بر روی افراد میان سال و مسن متمرکز است و احتمالا در آینده ای نه چندان دور خدمات آن جهانی خواهد شد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط