آغاز جنگ تمام عیار «SKY» با غول های استریمینگ آمریکایی

IPTVGUIDE

رقابت بین تولید کنندگان محتوا در سال ۲۰۱۷ به عرصه بین المللی کشیده شده و به نظر می رسد این رقابت در سال ۲۰۱۸ شدیدتر خواهد شد. امسال شبکه های اروپایی رکورد بیشترین هزینه انجام شده برای تولیدات تلویزیونی را شکستند و سریال آلمانی «Babylon Berlin» به پر هزینه ترین محصول اروپا تبدیل شد.

حالا در تازه ترین اقدام شبکه «SKY» تصمیم گرفته برای سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۵۰ محتوای اورجینال تولید کنند. بر اساس برنامه ریزی ها «SKY» با ۲۵ درصد افزایش هزینه در تولید محتوا قصد دارد به صورت جدی با آمازون، نتفلیکس و سایر شبکه های تلویزیونی وارد رقابت شود.

روز سه شنبه جرمی داروچ، مدیرعامل«SKY» خبر گسترش تولیدات این شبکه و همکاری با شبکه های آمریکایی مانند «HBO» را رسما اعلام کرد. «SKY» بزرگترین تلویزیون پولی اروپا است و در حال حاضر سفارش ساخت مشترک درام «London Gangland» را با شبکه «سینه مکس» داده است. ساخت فصل دوم سریال «Riviera» با نقش آفرینی جولیا استایلز نیز در بین برنامه های آینده شبکه «Sky» قرار دارد.

اما این تمام ماجرا نیست، کمدی «Bounty Hunter» با بازی جک وایت هال برای فصل دوم تمدید شده و سفارش ساخت سه کمدی دیگر از طرف شبکه «Sky Arts» نیز داده شده است.

از دیگر محصولات در دست تولید این شبکه می توان به ساخت ادامه سریال فرهنگی-تاریخی «Urban Myth» اشاره کرد که در مورد افراد تاثیرگذار در صحنه هنر اروپا ساخته می شود؛ قسمت های جدید این سریال قرار است تا داستان زندگی افراد سرشناسی چون دیوید بویی، خواننده محبوب راک دهه ۷۰ و ۸۰ و تاثیرگذاری زندگی هنری و مرگ او بر دنیای هنر را روایت کند. زندگی سالوادور دالی، نقاش برجسته قرن بیستم و آلیس کوپر خواننده راک برتانیایی نیز در سریال «Urban Myth» به تصویر کشیده می شود.

«Ronnie Wood Artist in Residence» نیز عنوان مستند هنری دیگری است که از اشخاص معتبر در فهرست مجله رولینگ استونز برای حضور در هر قسمت دعوت می کند.

سریال های «Reriera» و «Tin Star»، محتوای اورجینال این شبکه بودند که در سال جاری رکورد تعداد بیننده های این شبکه را شکستند و موفقیت این دو سریال تا جایی پیش رفت که هالیوود نیز در پی بازسازی آمریکایی این دو سریال در قالب فیلم است.

گری دِیوی مدیر محتوای «SKY» نیز خبر پیوستن چهره های سرشناسی مانند بندیکت کامبربچ برای بازی در سریال «Patrick Melrose»، ادریس آلبا برای بازی در «In The Long Run» و لنی جیمز ستاره سریال مردگان متحرک برای بازی در سریال «Save Me» را تایید کرد.

دیوی در مصاحبه خود اعلام کرده تا به حال صنعت محتوا رقابت چنینی سنگینی را در ابعاد بین المللی تجربه نکرده است.

۳۹ درصد از سهام «SKY» در اختیار شرکت فاکس-قرن بیست و یکم است و در ماه های گذشته این شرکت تلاش کرده تا کل سهام این غول اروپایی را بدست بیاورد. در حال حاضر فاکس-قرن بیست و یکم اعلام کرده با افزایش ۲۵ درصدی بودجه سالانه برای تولید محتوا در «SKY» موافقت کرده است و انتظار می رود همه این ۵۰ محتوای جدید به همراه تمدید ۲۴ برنامه دیگر در سال ۲۰۱۸ تولید شود.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط