آمار و ارقامی جالب از رابطه مردم و اینترنت در ۲۰۱۷

IPTVGUIDE

در یک دهه گذشته هر سالی که می گذرد ضریب نفوذ اینترنت در زندگی مدرن بالا و بالاتر می رود و افراد برای رفع بسیاری از نیازهای روزمره خود با اینترنت سر و کار دارند. البته جدا از رفع نیاز، گذراندن وقت در شبکه های اجتماعی و دیدن ویدئو از سرگرمی های اصلی ما در جهان امروزی شده است.

سایت «LimeLight» سالانه گزارشی منتشر می کند که در آن به جزئیات استفاده کاربران از اینترنت برای طراحی بهتر پلتفرم ها و «User Friendly» بودن آنها می پردازد. آنالیز رفتار کاربران اینترنت نیز یکی از نکات جذاب این گزارش است.

گزارش امسال «Limelight» حاصل مطالعه کاربران اینترنت در کشورهای آمریکا، بریتانیا، ژاپن، فرانسه، هند، فیلیپین و کره شمالی است.

بر اساس این گزارش در حال حاضر مردم بیشترین زمان استفاده از اینترنت را در شبکه های اجتماعی محبوب خود می گذرانند. ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه از هفته میانگین زمانی است که کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی سپری می کنند. البته باید به این نکته توجه داشت که بسیاری شبکه اجتماعی را جایی برای کسب درآمد می دانند و این دسته از کاربران حرفه ای شبکه های اجتماعی در مطالعه «Limelight» در نظر گرفته نشده اند.

در جایگاه دوم، بیشترین استفاده از اینترنت به تماشای ویدئو اختصاص دارد. محتوای ویدئویی آنلاین یکی از بخش هایی است که بیشترین ضریب رشد را در عصر دیجیتال تجربه می کند. طبق تخمین ها بازار محتوای ویدئویی آنلاین تا پایان سال ۲۰۱۸ ارزشی معادل ۳۰ میلیارد دلار خواهد داشت. نرخ رشد این بخش در کشورهای مختلف بین ۱۵ تا ۳۰ درصد متغیر است. این در حالی است که صنعت تلویزیون های سنتی روند نزولی را پشت سر می گذارد. در حال حاضر یوتیوب به تنهایی ۱ میلیارد کاربر فعال دارد و این یعنی یک سوم از کل کاربران اینترنت در سراسر جهان.

بر اساس گزارش «Limelight» کاربران اینترنت به طور میانگین ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه از زمان فراغت هفتگی خود را صرف دیدن ویدئو می کنند. البته بر اساس جامعه آماری این مطالعه، کاربران جوان در بازه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال زمان بیشتری را به دیدن ویدئو اختصاص می دهند و میانگین تماشای هفتگی آن ها به ۵ ساعت و ۳۷ دقیقه می رسد.

بازه سنی ۲۶ تا ۳۵ سال در مقایسه با بازه ۱۸ تا ۲۵ سال ۲۸ دقیقه کمتر پای تماشای ویدئو در اینترنت می نشینند و در مجموع ۵ ساعت و ۹ دقیقه در هفته از طریق پلتفرم هایی چون یوتیوب ویدئو می بینند.

پس از تماشای ویدئو، خواندن متون ، خبرها و خرید در اینترنت در رتبه های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر این مطالعه نشان می دهد بیش از ۴۵ درصد از کاربران اینترنت، خارج از فضای کار و در اوقات فراغت بیش از ۱۵ ساعت در هفته را در اینترنت می گذرانند؛ که نشان دهنده رشد ۶۵ درصدی نسبت به سال گذشته است.

همچنین بر اساس یافته های «Limelight» برای افراد زیر ۴۵ سال، گوشی موبایل وسیله ای محبوب برای گشت و گذار در اینترنت است و افراد بالای ۴۵ سال لپ تاپ را گزینه مطلوب می دانند.

همچنین طبق یافته ای بسیار جالب توجه ۴۹ درصد از کاربران بیش از ۵ ثانیه برای لود شدن سایت ها منتظر نمی شوند و ۴۳ درصد نیز درصورت کند بودن سایت های خرید سریعا این سایت ها را ترک می کنند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط