آمازون هم به سراغ سیستم پیشنهاد دادن محتوا به مخاطبینش می رود!

IPTVGUIDE

به قول رید هیستینگز، مؤسس و مدیرعامل نتفلیکس، «سیستم توصیه گر نتفلیکس شما را بهتر از هر کس دیگری می شناسد!». در حقیقت رید هیستینگز معتقد است شخصی سازی آینده صنعت استریم را شکل می دهد و در آینده سیستم های توصیه گر هوشمند به عنوان مزیت رقابتی برای سرویس ها مطرح خواهند بود. سیستم های توصیه گر محیطی شخصی سازی شده ای را برای کاربران ایجاد می کنند. این سیستم ها نقطه پیوند بین شرکت های «Hitch» دره سیلیکون با سرویس های استریم هستند.

نتفلیکس از سال گذشته سرمایه گذاری کلانی روی استارتاپ های سیلیکن ولی انجام داده و تا امروز در امر شخصی سازی ار تمامی رقبایش پیش افتاده است.

آمازون به عنوان دومین سرویس استریم بزرگ جهان، هنوز در این بازی وارد نشده ولی به نظر می رسد جف بزوس نیز این روزها توجه ویژه ای به سیستم های توصیه گر دارد. مشترکین آمازون پرایم ویدئو تا امروز از ویژگی شخصی سازی «تماشای محتوای بعدی» و پیشنهادهای دقیق بر اساس سلایق کاربری محروم بوده اند. این امر به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات کاربری و همچنین عدم ذخیره سازی تجربه کاربری در آمازون روی داده است.

آمازون به دلیل حجم بالای محتوا و گسترده بودن سرویس فروشگاه خود، از ذخیره سازی تاریخچه فعالیت های کاربران در سرویس ویدئویی اش صرف نظر کرده بود. یکی از نقاط ضعف آمازون عدم دسته بندی محتوا بر اساس گروه های سنی است. در آمازون حتی محتوای «R-Rated» به عنوان محتوای نامناسب برای گروه سنی زیر ۱۸ سال بدون هیچ محدودیتی برای مشترکین پیشنهاد می شود.

این امر یکی از استانداردهای مهم در صنعت استریم آمریکا است که این روزها به نقطه ضعف بزرگ برای آمازون تبدیل شده است. حالا در گام اول آمازون تصمیم گرفته محتوای «R-Rated» را تا زمان راه اندازی سیستم توصیه گرش حذف کند. بر اساس طبقه بندی انجمن تصاویر متحرک آمریکا، محتوای «R-Rated» به محتوایی گفته می شود که افراد زیر ۱۷ سال باید با همراهی والدین تماشا کنند. برای این دسته از محتوا توصیه می شود تا والدین پیش از شروع محتوا در مورد آن اطلاعاتی کسب کنند و با صلاح دید آن ها فرزندان محتوا را تماشا کنند.

در مورد سیستم های توصیه گر بیشتر بدانید:

نتفلیکس از یک ویژگی فوق هوشمندش رونمایی کرد!

تغییر عادت عوض کردن کانال های تلویزیونی با سرویس های استریم!

در همین رابطه بخوانید:

حریم خصوصی؛ پاشنه آشیل آینده سرویس های «VOD»

هشدار جدی به «IPTV»و «VOD»های ایرانی

«دیدئو» فیلترینگ هوشمند را هوشمندانه دور می زند!

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط