آینده صنعت «OTT»؟! کاملا شفاف و سودآور!

آرامه بندری

چند سالی از فراگیر شدن استفاده از سرویس های استریم در دنیا می گذرد. این صنعت نوپا که عمرش به زحمت به ۱۰ سال می رسد این روزها با فناوری «OTT» جان تازه ای گرفته و هر روز خبرهایی از آغاز فعالیت سرویس های استریم جدید و متفاوت از هر گوشه جهان شنیده می شود. در همین راستا وبسایت آماری معتبر «دیجیتال تی وی ریسرچ/Digital TV Research» گزارشی با محوریت پیش بینی درآمد جهانی صنعت «OTT» تا سال ۲۰۲۳ منتشر کرده که نشان می دهد صنعت «OTT» تا سال ۲۰۲۳، ۱۲۹ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.

این رقم هنگفت در حقیقت نشان می دهد درآمد این صنعت از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳ دو برابر خواهد شد و نکته قابل تامل این است که تنها در یک سال درآمد صنعت OTT، شانزده میلیارد دلار افزایش را تجربه خواهد کرد و این رقم نوید آینده ای روشن برای صنعت جهانی «OTT» را می دهند. بر اساس این گزارش تا سال ۲۰۲۳ از بین ۱۳۸ کشور جهان که در آن صنعت «OTT» گسترش یافته، حدود ۶۹ درصد از جریان درآمدی تنها از ۵ کشور تامین خواهد شد.

%۱۸ مشترکین سرویس های «OTT» در آمریکا مدام از این شاخه به آن شاخه می پرند!

البته این رقم در سال ۲۰۱۷ حدود ۷۵ درصد بود و کاهش این شاخص نشان می دهد که صنعت سرویس های استریم به ویژه سرویس های «SVOD» یا همان سرویس های اشتراکی در جهان روند توسعه پر شتابی را تجربه کرده است. البته علاوه بر آمریکا، بریتانیا و چند کشور اروپایی این صنعت در چین نیز به شدت توسعه یافته و انتظار می رود تا چین تا سال ۲۰۲۳ حدود ۲۰ درصد از جریان درآمدی جهانی صنعت استریم را به خود اختصاص دهد.

البته بر اساس گزارش سال های پیش دیجیتال تی وی ریسرچ، چین ۱۶ درصد از کل جریان درآمدی صنعت استریم را در اختیار داشته است و سرویس های داخلی در چین در طی یک سال گذشته محبوبیت فراوانی بدست آورده اند. سرویس هایی مانند «ترنسنت ویدئو/ Trancent Video»، «بایدو/Baidu» و «یوکو/Yoku» سه سرویس استریم محبوب در چین هستند و جوانان چینی ۱۸ تا ۲۷ سال حداقل مشترک یکی از سرویس های داخلی در این کشور هستند.

این محبوبیت سبب خواهد شد تا چند سال آینده، حتی با خلا حضور سرویس های بین المللی در این کشور، سهم چین از درآمد جهانی صنعت «OTT» افزایش ۴ درصدی داشته باشد. همچنین این گزارش ادعا کرده آمریکا تا سال ۲۰۲۳ همچنان بیشترین سهم از درآمد جهانی سرویس های استریم را در اختیار خواهد داشت. با این حال سهم آمریکا به نسبت سال ۲۰۱۷ از ۴۳ درصد به ۳۷ درصد کاهش پیدا می کندت. البته در بازه ۵ ساله مطالعه تی وی ریسرچ، درآمد آمریکا از صنعت «OTT» دو برابر خواهد شد و رقم آن از ۲۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۴۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید.

سرویس های استریم زنده نابودی تلویزیون را رقم می زنند!

هوش مصنوعی عصر جدیدی برای فناوری استریم

پخش زنده مسابقات ورزشی، چالش حل نشده صنعت استریم!

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط