اتهام سرقت ایده به خالقان محبوب ترین سریال نتفلیکس!

IPTVGUIDE

قرارداد عدم افشا اولین گام برای شروع مذاکرات و مطرح کردن ایده های خلاقانه است. اما اگر یک گفتگوی دوستانه به دزدیده شدن ایده ها منجر شود چه؟
مت و راس دافر دو خالق سریال « Stranger Things»، یکی از موفق ترین محصولات نتفلیکس، این روزها با دردسر بزرگی رو به رو شده اند. این دو از سوی چارلی کسلر متهم به نقض قرارداد ضمنی و همچنین سرقت ایده او برای توسعه ایده سریال «چیزهای عجیب تر» شده اند.
کسلر مدعی است طی فستیوال فیلم تریبکا در سال ۲۰۱۴ او ایده خود که تشابه بسیاری به ایده سریال «چیزهای عجیب تر» دارد را با برادران دافر مطرح کرده و این دو حتی حاضر به امضای قراردادی برای توسعه این ایده شده اند. بر اساس گفته های کسلر داستانی که او با برادران دافر مطرح ساخته داستانی علمی تخیلی است که در کنار یک مقر نظامی متروکه روی می دهد.
کسلر مدعی است ایده این سریال بر اساس فیلم کوتاهی است که او به نام «Montuak» ساخته و حتی ایده توسعه آن را برای ساخت یک فیلم سینمایی در نظر داشته است. داستان فیلم او در خانه ای در نیویورک روی می دهد؛ خانه ای عجیب که داستان های غیر عادی در آن اتفاق می افتد و یک سری ابرقهرمان نیز در آن سکونت دارند.
به گفته وکیل کسلر یک قرارداد ضمنی نیز در فستیوال فیلم تریبکا بین کسلر و برادران دافر به امضا رسیده که در حال حاضر نقض شده است. فعلا برادران دافر بیانیه ای در مورد این پرونده و اتهامات وارده صادر نکرده اند ولی به نظر می رسد وکیل کسلر در پی گرفتن غرامتی سنگین از خالقین این سریال پرمخاطب است.
فصل اول «چیزهای عجیب تر» ، موفق ترین سریال سال نتفلیکس لقب گرفت و مدیران این غول صنعت استریم تصمیم گرفتند تا این سریال را برای دو فصل دیگر تمدید کنند. بازیگران نوجوان این سریال نیز پس از فصل اول قرارداد همکاری جدیدی امضا کرده اند که به ادعای دیجیتال ترندز، دستمزد آن ها در قرارداد جدید ۱۲ برابر شده است.
خبر شکایت کسلر از برادران دافر طرفداران سریال «چیزهای عجیب تر» را نگران کرده و فعلا باید منتظر رای دادگاه و تصمیم گیری های آینده نتفلیکس برای همکاری با برادران دافر ماند.

IPTVGuide

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط