از دست های خالی «HBO» و «Netflix» تا ظهور ناگهانی «Hulu»

IPTVGUIDE

شصت و نهمین مراسم امی مهم ترین جایزه سال صنعت صنعت تلویزیون بامداد دوشنبه با غافل گیری های بسیاری که به همراه داشت برگزار شد. بسیاری پیش بینی می کردند «جهان غرب» سریال پرمخاطب شبکه «HBO» در غیاب «بازی تاج و تخت» مهم ترین این سریال این شبکه بتواند در بخش های مختلف جوایز امی را از آن خود کند اما «سرگذشت ندیمه» محصول هولو فراتر از انتظار ظاهر شد و باعث شد سریال جاناتان نولان شکست تلخی را تجربه کند. از طرف دیگر نتفلیکس رقیب اصلی «Hulu» در حوزه سرویس های استریمینگ نیز با وجود ۹۶ نامزدی در بخش های مختلف تعداد کمی از جوایز را به خود اختصاص داد.

اما لیست کامل جوایز امسال به این شرح است

سریال «سرگذشت ندیمه» برنده بهترین سریال درام شد. این سریال بر اساس رمان تاثیرگذار مارگارت آتوود ساخته شده و او نیز همراه عوامل سریال برای دریافت جایزه روی صحنه حاضر شد. آتوود گفت «بهتر است به خانه بر گردیم و زندگی عادی را پیش بگیریم، بهتر است زندگی را ادامه دهیم زندگی چیزهای زیادی برای مبارزه کردن دارد».

«رید مورانو» کارگردان «سرگذشت ندیمه» برنده برترین کارگردان سریال های درام شد. وینس گیلیگان برای «Better Call Saul» دستش از جایزه کوتاه ماند.

جایزه نویسنده سریال های درام به «بروس میلر» برای سریال «سرگذشت ندیمه» رسید. انتظار می رفت تا جاناتان نوان و لیزا جوی، نویسندگان «جهان غرب» برنده این جایزه باشند ولی دست آن ها از جایزه بهترین نویسنده درام کوتاه ماند.

«استفان براون» برای بازی در «This Is Us» برنده بهترین بازیگر سریال های درام شد. بروان سال گذشته نیز برای بازی در سریال «داستان جنایی آمریکایی: او جی در مقابل مردم» برنده این جایزه شده بود. سخنرانی او یکی از بهترین سخنرانی های مراسم بود و به رویدادهای نژادپرستانه در ایالت های مختلف آمریکا اختصاص داشت.

«الیزابت ماس» برای بازی در سریال «سرگذشت ندیمه» برنده جایزه بهترین بازیگر زن سریال های درام شد. او پیش از این ۹ بار برای بازی در نقش «پِگی» در سریال Mad Men کاندید این جایزه شده بود.

«جان لیتگو» برای بازی در سریال «تاج» برنده بهترین نقش مکمل مرد در سریال های درام شد. تا یکی از پر هزینه ترین سریال های «نتفلیکس» هم برنده امی شد.

«آنا دوود» برای بازی در سریال «سرگذشت ندیمه» برنده جایزه بهترین نقش مکمل زن در سریال های درام شد.

 

برترین سریال کمدی به «ویپ» رسید. این در حالی است که به تازگی اعلام شده فصل بعدی این سریال آخرین فصل آن خواهد بود.

«دونالد گلوور» برنده بهترین کارگردانی سریال های کمدی برای کارگردانی سریال آتلانتا. او علاوه بر جایزه بهترین کارگردانی کمدی توانست جایزه برترین بازیگر مرد کمدی را نیز نصیب خود کند.

«لینا ویت» و «عزیز انصاری» برنده بهترین نویسنده سریال های کمدی شدند.  این اولین بار است که یک زن سیاه پوست جایزه بهترین نویسنده کمدی سال را برنده می شود.

«جولیا لوئیس دِرِیفوس» برای بازی در  سریال «ویپ» برنده بهترین بازیگر ژانر  کمدی شد. او با این جایزه رکورد بیشترین جوایز امی برای یک نقش را به خود اختصاص داد.

«آلک بالدوین» برنده بهترین نقش مکمل سریال های کمدی شد. او برای حضور در «Saturday Night Live» برنده این جایزه شد. به نظر می رسد به چالش کشیدن دونالد ترامپ به فرمولی برای موفقیت برنامه های تلویزیونی تبدیل شده است.

جایزه نقش مکمل زن در سریال های کمدی «کِیت مک کینون» برای حضور در «Saturday Night Live» رسید.

 

«دروغ های کوچک بزرگ» برنده برترین سریال کوتاه شد. ریز ویترسپون یکی از تهیه کنندگان این سریال پس از دریافت این جایزه گفت: امسال سال بی نظیری برای زنان در نقش اول سریال ها است. سال ها منتظر این لحظه بودم تا زن ها شایستگی خود را نشان دهند.

جایزه بهترین کارگردانی برای سریال های کوتاه، فیلم تلویزیونی به «جین مارک واله» برای «دروغ های کوچک بزرگ» رسید.

«ریز احمد» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد در سریال های کوتاه یا فیلم های تلویزیونی شد. سال پیش این سریال در زمان مورد تایید جشنواره پخش نشد و  جز کاندیدهای سال گذشته قرار نگرفت.

«نیکول کیدمن» برنده بهترین بازیگر زن در سریال های کوتاه یا فیلم های تلویزیونی شد  بازی درخشان نیکول کیدمن در «دروغ های کوچک بزرگ» باعث موفقیت این سریال شبکه «HBO» شد این اولین جایزه امی برای کیدمن است. او پیش از این برنده جایزه اسکار شده است.

جایزه نقش مکمل مرد در سریال های کوتاه یا فیلم های تلویزیونی به :آلکساندر اسکارسگرد» برای «دروغ های کوچک بزرگ» رسید.

جایزه نقش مکمل زن در سریال های کوتاه یا فیلم تلویزیونی به «لورا دِرن» برای «دروغ های کوچک بزرگ» رسید.

 

«آینه سیاه: سن ژوپیئره» برنده برترین فیلم تلویزیونی شد. «چارلی بروکر» خالق و نویسنده این اثر پس از دریافت جایزه اشگفت «عشق نفرت را از بین خواهد برد»، پیامی که مشخصا متعلق به این قسمت جذاب از فصل سوم سریال آینه سیاه است.

جایزه بهترین مسابقه سریال واقع نما به «The Voice» رسید.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط