استریم زنده صوتی، سورپرایز جدید جک دورسی برای توئیتر!

آرامه بندری

شاید توییتر بزرگترین شبکه اجتماعی جهان نباشد، ولی پرنده آبی ثابت کرده می تواند تاثیرگذارترین ابزار رسانه ای در جوامع مدرن باشد. به نظر می رسد جک دورسی، مدیر توییتر نیز با علم بر این توانایی همچنان در حال گسترش ایده های جدید است تا با ارائه ویژگی های جتازهدید روند تاثیرگذاری خود بر جوامع را حفظ کند.

به همین منظور اخیرا توئیتر ویژگی استریم زنده صوتی را در اختیار کاربرانش قرار داده تا بتوانند فایل های صوتی را به دو صورت زنده و آفلاین پست کنند. با افزایش استقبال عمومی نسبت به پادکست، توئیتر سعی دارد تا به ابزاری برای انتشار پادکست های کاربرانش تبدیل شود. به اعتقاد مدیران توئیتر، بسیاری از تولید کنندگان پادکست ها، بیشتر ایده های تولید پادکست خود را در توئیتر جستجو می کنند و حالا آن ها فرصت خواهند داشت تا بلافاصله پس از خطور ایده پادکست، در همان توئیتر آن را تولید کنند و سپس منتشر کنند.

همچنین ایجاد میزگردهای صوتی نیز طی سال های گذشته در فضای وب بسیار محبوب شده و توئیتر تلاش می کند تا با ایجاد بخش استریم زنده صوتی، امکان تبدیل شدن توئیتر به رادیویی جذاب را فراهم کند. در همین بین بازاریابی نیز به سمت محتوای صوتی تمایل بسیاری نشان داده و محتوای صوتی نقش ویژه ای در بازاریابی محصولات در فضای آنلاین و به ویژه شبکه های اجتماعی دارد. در همین راستا به نظر می رسد بازاریاب ها نیز از ویژگی جدیدی توئیتر به شدت استقبال خواهند کرد. علاوه بر ویژگی های فوق، استریم صوتی امکان جدیدی را نیز برای پلیر توئیتر ایجاد کرده که می تواند برای نوسان سرعت اینترنت بسیار مفید باشد.

از این پس کاربران توئیتر در صورتی که متصل به اینترنت پر سرعت نباشند، می توانند با انتخاب گزینه «Audio Only»، تنها صوت فایل های ویدئویی را گوش دهند. این ویژگی به گفته مدیران توئیتر با هدف افزایش دسترسی کاربران توئیتر و برابری فرصت استفاده از این شبکه اجتماعی توسعه یافته است.

انتظار می رود تا در ماه های آینده، موج وسیعی از پادکست های زنده در توئیتر شکل گیرند و این شبکه اجتماعی نیز بودجه ای برای توسعه پادکست های تاثیرگذار و استفاده از سازنده های پادکست ها معتبر در نظر گرفته است.

در چنین شرایطی به نظر می رسد که آینده دنیای سرگرمی و به ویژه تلویزیون و رادیو به شدت به شبکه های اجتماعی گره خورده و آینده این دو صنعت قدیمی در ادغام در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر و فیس بوک خلاص شود.

آینده تلویزیون در دستان توئیتر است!

توئیتر هم سریال پخش می کند!

جنگ توئیتری جیمی کیمل و پسر رئیس جمهور آمریکا

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط