استیلرمن رفت تا ساختار جدید هولو شکل بگیرد!

IPTVGUIDE

ژوئل استیلرمن، مدیر محتوای با سابقه هولو به دلیل تغییرات سازمانی مجبور به استعفا شد.
البته استیلرمن تنها قربانی تغییرات سومین غول صنعت استریم آمریکا نبود و مدیر فناوری در کنار مدیر داده کاوی و استخراج اطلاعات هولو نیز طی تحولات اخیر از کارشان برکنار شدند.
چرا رفتن استلیرمن اتفاق مهم است؟
استیلرمن سال گذشته به هولو اضافه شد. او مدیر سابق شبکه کابلی و موفق «AMC» است. بسیاری نقش او در تولید سریال های موفقی چون «مردگان متحرک» و اسپین آف آن، «Fear the Walking Dead» را می ستایند. او پیش از «AMC» نیز شبکه تلویزیونی «ساندنس» را راه اندازی کرد و همکاری های موفقی با فیلم سازان و مستندسازان مستقل داشته است.
استیلرمن یکی از عناصر مهم در تولید محصولات موفق سال گذشته هولو بود و در جذب الیزابت ماس به عنوان ستاره سریال تحسین شده «قصه ندیمه» نقش مهمی داشت. استراتژی تولید استیلرمن برای هولو سبب افزایش مشترکین این سرویس شد و در آخرین گزارش مشخص شد که این سرویس حدود ۲۰ میلیون مشترک در سراسر جهان دارد.
همچنین او در بهار سال گذشته سرویس پخش زنده هولو را راه اندازی کرد و این سرویس نیز ۸۰۰ هزار مشترک پولی به خود جذب کرد است.
در کنار استیلرمن، تیم کونولی معاون ارشد مدیر اجرایی و بن اسمیت یکی از مدیران استودیوهای تولید هولو نیز از سمت خود استعفا دادند.
اما داستان اصلاحات هولو از کجا شروع شد؟
پس از استعفای ناگهانی جان هاپکینز در زمستان گذشته، رندی فییر، مدیر با سابقه سونی جای او را گرفت. بسیاری فییر را به عنوان مدیری سنتی می شناسند که شاید تجربه کافی برای اداره یک بنگاه دیجیتال را نداشته باشد. اما با توجه به سوابق فییر، او قطعا تنها شخصی است که در موقعیت فعلی می تواند ساختار جدیدی به هولو ببخشد و به نظر می رسد او خیلی جدی این کار را آغاز کرده است.
هولو دلیل رفتن مدیران اصلی خود را تغییر در ساختار سازمانی محتوای خود اعلام کرده است. در گذشته مدیریت محتوای تولیدی و محتوای لایسنس به صورت یکپارچه مدیریت می شد. اما در حل حاضر رندی فییر در نظر دارد دو دپارتمان مجزا برای تولیدات اورجینال و محتوای لایسنس ایجاد نماید.
بخش تولید بین المللی و لایسنس محتوای خارجی نیز به عنوان زیر مجموعه هر یک از دپارتمان های تخصصی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
بدون شک هولو در سال گذشته بهترین روزهای خود را پشت سر گذاشته است. اما چرا رندی فییر تصمیم گرفته تا ساختار سازمانی موفق خود را تغییر دهد؟
خرید بخش عمده فاکس توسط دیزنی، اصلی ترین دلیل انتصاب فییر و همچنین تغییر ساختار سازمانی هولو است. دیزنی با پیشنهاد ۵۲ میلیارد دلار بخش بزرگی از دارایی های فاکس را خریداری کرده و این یعنی حدود ۶۰ درصد از سهام هولو را در اختیار خواهد داشت. پیش از این دیزنی تنها ۳۰ درصد سهام سومین سرویس استریم جهان را در اختیار داشت.
پیچیدگی های موجود در روند ادغام دو غول صنعت سرگرمی سبب شده تا هولو نیز به فکر تغییر ساختار سازمانی خود باشد. در شرایط فعلی «NBC» با ۳۰ درصد سهام و «تایم وارنر» با ۱۰ درصد سهام، به عنوان شرکای دیزنی نقش مهمی در مدیریت هولو دارند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط