اسکار ۲۰۱۸ کم بیننده ترین مراسم یک دهه اخیر لقب گرفت!

IPTVGUIDE

پس از رسوایی های اخلاقی سال گذشته و عزم جدی هالیوود در مبارزه با تبعیض جنسیتی و آزار جنسی زنان، به نظر می رسید که مراسم پر سر و صدای اسکار امسال بیش از سال های گذشته بیننده داشته باشد؛ اما تعداد بیننده های نودمین مراسم اسکار با کاهش ۱۹ درصدی حتی از مراسم سال گذشته که به عنوان رکوردار کمترین بیننده در دهه گذشته یاد می شد نیز بیننده کمتری پای تلویزیون ها کشاند.
افت ۱۹ درصدی تعداد بیننده های اسکار در حالی رخ داد که بسیاری معتقد بودند مراسم امسال رکورد پر بیننده ترین مراسم اسکار را از آن خود خواهد کرد ولی اجرای پرانرژی جیمی کیمل، سخنرانی احساسی فرانسیس مک دورمند و رقابت شدید برای دریافت اسکار بهترین فیلم که در نهایت نصیب «Shape of Water» شد هم نتوانست نودمین جایزه اسکار را به رویدادی خاص تبدیل کند.
مراسم امسال در مجموع و با احتساب پخش زنده و باز پخش ها در همان روز توانست ۲۶.۵ میلیون بیننده را به پای تلویزیون بکشاند؛ رکوردی اسفناک که حداقل از سال ۲۰۰۱ تا به امروز سابقه نداشته است. اسکار ۸۹ ام به نوبه خود کمترین تعداد بیننده را در یک دهه اخیر به خود اختصاص داده بود ولی رکورد اسکار نود بسیار دور از انتظارتر شد.
بیشترین تعداد بیننده اسکار به سال ۲۰۰۱ باز می گردد که ۴۳.۷ میلیون بیننده همزمان با آغاز هزاره جدید رکوردی دست نیافتنی را به ثبت رساندند.
البته شاید انحصار در پخش تلویزیونی این رویداد بزرگ سبب شده تا بیننده ها نسبت به دیدن زنده آن علاقه ای نداشته باشند؛ چرا که این روزها بیننده های چنین مراسمی در اینترنت و فضای مجازی وقت خود را صرف دیدن نقاط عطف مراسم می کنند.
در هر حال مدیران برگزار کننده مهم ترین مراسم سینمایی سال جهان باید تا دیر نشده فکری اساسی برای افزایش مخاطبین این مراسم داشته باشند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط