اعتراض مدیر BBC به رویکرد نتفلیکس و آمازون

IPTVGUIDE

تونی هال، مدیرعامل BBC روز گذشته در جلسه ای با کارمندان این ابر رسانه از تغییرات و اصلاحات مورد نیاز BBC صحبت کرد.
BBC از معدود شبکه های تلویزیونی است که همچنان توان رقابت با تولیدات پر هزینه سرویس های استریم را دارد؛ اما به گفته تونی هال این شبکه باید به سرعت اصلاحاتی در ساختار عرضه محتوا و تهیه آن انجام دهد تا بتواند در بازار رقابت محتوای جهانی حضور داشته باشد. به گفته او نیمی از خانه های مردم بریتانیا مشترک نتفلیکس و آمازون هستند؛ با این حال همچنان خانواده های بریتانیایی به شدت طرفدار محتوایی هستند که BBC برایشان تدارک می بیند. خوراکی که به گفته او باید اصیل، بریتانیایی و متناسب با سلیقه روز مردم بریتانیا باشد.
تونی هال معتقد است با ادغام غول های بزرگ صنعت محتوا، امسال مدل های توزیع و کسب و کار در این زمینه به کلی تغییر خواهد کرد یکی شدن دیزنی و فاکس یا «AT&T» و تایم وارنر صنعت تولید و توزیع محتوا را برای همیشه تغییر خواهد داد. این یعنی شاید در آینده ای نه چندان دور تنها ۴ بازیگر بزرگ در عرصه جهانی تاثیرگذار باشند.
از سوی دیگر تونی هال از تهدید قراردادهای انحصاری سرویس های استریم با چهره های سرشناس دنیای تلویزیون مانند شارون هورگان، نویسنده بریتانیایی، رایان مورفی خالق سریال های «داستان جنایی آمریکایی»، «داستان ترسناک آمریکایی» و شینودا ریمز خالق و نویسنده سریال های «رسوایی» و «آناتومی گری» نیز صحبت کرد.
او معتقد است این سرویس ها هیچ بهایی برای پرورش استعداد نمی دهند و پس از تبدیل شدن استعدادها به چهره های تاثیرگذار آن ها را با قراردادهایی بزرگ به خدمت می گیرند و این امر باعث کاهش توجه به ترتیب نسل های جدید خلاق از کارگردانان و نویسندگان خواهد شد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط