ای. آر. رحمان میزبان برنامه ویژه آمازون درباره موسیقی هندوستان

IPTVGUIDE

شوی تلویزیونی تازه سرویس استریم آمازون با موضوع موسیقی هندوستان «هارمونی با ای. آر. رحمان‎/Harmony with A.R.‎ Rahman» نام دارد و این موزیسین برنده جایزه اسکار برای اولین بار درگیر یک برنامه غیرداستانی تلویزیونی شده است.

رحمان که با ساخت موسیقی برای دو فیلم «میلیونر زاغه نشین» و «۱۲۷ ساعت» هردو به کارگردانی دنی بویل اعتبار خوبی برای خود دست و پا کرده و در کشورش بسیار محبوب و معروف است این بار برای دومین غول صنعت استریم برنامه ای موسیقی محور ساخته است. در ایران هم این آهنگساز سرشناس با ساخت موسیقی متن فیلم «محمد رسول الله» 

هر پنج اپیزود هارمونی با ای. آر. رحمان قرار است ۱۵ آگوست روی سرویس استریم آمازون قرار گیرد. این برنامه قصد دارد موسیقی غنی سرزمین هند را از طریق بررسی و مطالعه روی چهار ساز اصلی و همچنین سنت آوازخوانی آن مورد کنکاش قرار دهد و آن ها را براساس آموزه های مدرن موسیقیایی دوباره خوانی کند. 

رحمان برای این برنامه از چهار موسیقی دان متعلق به چهار ناحیه متفاوت جغرافیایی سرزمینش دعوت به همکاری کرده تا نقش سنت ها و آداب محلی را روی شکل گیری موسیقی بومی هندوستان به نمایش بگذارد. در آخرین اپیزود از این مجموعه هر چهار موزیسین با همراهی خود رحمان یک اجرای ویژه خواهند داشت تا پایانی باشکوه برای این برنامه رقم بزنند. 

رحمان مهم ترین هدفش از قبول پیشنهاد آمازون را ادای دین به موسیقی زادبوم خود می داند و معتقد است فرصت گرانبهایی به دست آورده تا فرهنگ موسیقایی هندوستان را از طریق این سرویس استریم به همه جهان بشناساند.

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط