باج سیبیل اتحادیه اروپا از نتفلیکس و آمازون!

آرامه بندری

بر اساس قوانین جدید وضع شده توسط کمیسیون اروپا، از این پس سرویس های استریم بین المللی برای فعالیت در چارچوب مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا، باید حداقل ۳۰ درصد آرشیو خود را به محتوای کشور میزبان اختصاص دهند.

بر اساس گزارش ورایتی انتظار می رود این قانون خیلی زود و از دسامبر امسال اجرایی شود و کشورهای اتحادیه اروپا باید طی مدت بیست ماه این قوانین را در کشورهای خود به اجرا بگذارند. بر اساس این قوانین نتفلیکس و آمازون باید روی تولید محتوا در کشورهای پذیرنده این سرویس ها سرمایه گذاری کنند.

کمیسیون اروپا و مبارزه جدی با محتوای غیر قانونی و نامناسب آنلاین

 چنین قوانینی برای اولین بار اوایل امسال در آلمان وضع شد و نتفلیکس در یک پرونده جنجالی مجبور شد سرمایه گذاری کلانی روی محتوای آلمانی انجام دهد. البته همکاری نتفلیکس برای تولید سریال «بابیلون برلین» در سال گذشته بخشی از تعهدات جدید نتفلیکس به دولت آلمان را جبران کرد.

طبق این قانون سرویس های استریم به چند صورت می توانند برای حضور در بازار کشورهای اتحادیه اروپا در تولید محتوا داخلی این کشورها مشارکت داشته باشند. مثلا یکی از روش ها این است که سرویس ها به جای سرمایه گذاری مستقیم در تولید محتوا و نمایش آن می توانند با افزایش اندک هزینه اشتراک خود بودجه مشخصی را به صندوق های ملی حمایت از تولید محصولات ویدئویی واریز کنند. روبرتو وایولا، سخنگوی کمیسیون اروپا در نشست مطبوعاتی خود این را هم اعلام کرد که کشورها می توانند از سرویس های بین المللی طلب کنند تا سقف ۴۰ درصد از آرشیو خود را به محتوای داخلی آن ها اختصاص دهند.

در همین رابطه بخوانید: نتفلیکس و آمازون از روسیه اخراج می شوند!

به گفته وایولا، این قوانین تلاش دارد تا غول های استریم جهان را به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی مجبور کند تا زنجیره ای بزرگ از تولیدکنندگان محتوا در اتحادیه اروپا شکل بگیرند. همچنین اتحادیه اروپا در تلاش است تا پلتفرم هایی مانند یوتیوب  که با محتوای کاربران مدیریت می شوند را نیز مجبور به افزایش پرداخت های حق امتیاز محتوای اروپایی کنند.

دردسر بزرگ برای یوتیوب؛ جمع آوری غیرقانونی اطلاعات کاربران کودک!

به اعتقاد وایولا، در عصر دیجیتال بر خلاف انتظار، پلتفرم های آنلاین بخش بزرگی از درآمد حاصل از محتوای تولید شده توسط شهروندان کشورهای مختلف را به خود اختصاص می دهند و این امر سبب شکل گیری شکاف بزرگ بین درآمدهای آرتیست ها و خالقین آثار می شود. او راه حل چنین مشکلاتی را اتحاد کشورهای بزرگ و مذاکره هدفمند با پلتفرم های بین المللی دانست.

آلمان بهشت سرویس های «VOD» در اروپا!

«آمازون» مشتری پر و پا قرص سریال های آلمانی

 

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط