با «آینت» پولدار می شوید؟!

IPTVGUIDE

در عصر اینترنت سرویس های به اشتراک گذاری ویدئو مانند یوتیوب به زیست بومی مهم و تعیین کننده برای کسب درآمد بسیاری از کاربران تبدیل شده اند و با ادغام شدن ابزاری مانند «Google Adsense» در یوتیوب چرخه بزرگی از درآمدهای هنگفت تبلیغات ایجاد شده است. یوتیوب به تنهایی ۲۰ درصد از کل درآمد حاصل از تبلیغات در وب را به خود اختصاص داده و کاربران و کانال های بسیاری درآمد قابل توجهی از یوتیوب کسب می کنند. کسب درآمد از تبلیغات یوتیوب و به دست آوردن اسپانسرها درآمدهای میلیونی برای برخی اینفلوئنسرها و بلاگر های یوتیوب ایجاد کرده که سبب کارآفرینی و اشتغال زایی بالایی نیز شود.
اما در ایران و پس از حوادث سال ۱۳۸۸ که منجر به فیلتر شدن یوتیوب شد سرویس آپارات به عنوان جایگزینی برای خدمات یوتیوب شکل گرفت و در حال حاضر این سرویس در کنار «نماشا» و «تماشا» سهم قابل ملاحظه ای در بازار سرویس های به اشتراک گذاری ویدئو دارند. با این حال هیچ یک از این سرویس ها درآمد حاصل از تبلیغات خود را با صاحبان آثار تقسیم نمی کنند.
با این حال مدتی است چندین سرویس به اشتراک گذاری ویدئو با چنین رویکردی شکل گرفته اند و در تلاش اند تا به این نیاز کاربران پاسخ دهند. در سه گزارشی که به شکل پرونده های به هم پیوسته منتشر خواهیم کرد به معرفی اولیه ویژگی های سه سرویس «جعبه»، « INet » و «شبکه ما» که در این زمینه فعالند خواهیم پرداخت. دومین گزارش به معرفی سرویس «جعبه» اختصاص دارد.
آینت
«آینت» یکی از سرویس های به اشتراک گذاری ویدئو است که تلاش دارد سهم قابل توجهی از درآمد حاصل از تبلیغات خود را به صاحبان حساب های کاربری و کانال ها اختصاص دهد. ایده آینت در مقایسه با سرویس هایی مانند «جعبه» که ادعایی مشابهی دارند، پخته تر و کارا تر به نظر می رسد.
«مؤسسه فرهنگی و دیجیتال آینه جادوی یکتا» صاحب سرویس به اشتراک گذاری «آینت» است. این شرکت دارای مجوز «نشر دیجیتال» و «رسانه بر خط» از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و همچنین تحت لایسنس و نظارت شرکت نشر الکترونیک ایران، دارنده پروانه IPTV از سازمان صدا و سیما است.
این پلتفرم دارای محیطی ساده، جذاب و دوستانه است که کاربران می توانند ویدئوهایی خود را به سرعت در آن بارگذاری کنند. روی تمامی ویدئوهای بارگذاری شده کاربران تبلیغات قرار می گیرد و کاربر به ازای هر بار دیده شدن ویدئو ۲۰ تومان کسب می کند.
برای فعال ساختن بخش کسب درآمد کاربر باید اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات شخصی خود را وارد نماید. شماره حساب، شماره کارت و شماره شبا از جمله اطلاعاتی است که کاربر برای کسب درآمد کاربران الزامی هستند.
در «آینت» هر ۲۵۰۰ بار بازدید معادل ۵۰ هزار تومان است که رقم مناسبی برای کاربران به حساب می آید. حداقل درآمد ذخیره شده در بخش مالی باید ۶۰ هزار تومان باشد تا کاربر بتواند درخواست تسویه کند. پسوند های مورد تایید آینت برای بارگذاری wmv, mov, flv, avi, ogg, mpeg, vob, webm, mp4 هستند و به نظر می رسد تمامی پسوند های مرسوم ویدئویی را شامل می شود. سرعت بارگذاری و تایید ویدئوها مورد قبول است و حتی از آپارات نیز سریع تر است.
آن چه توجه ما را در استفاده از آینت به خود جلب کرد، تلاش این سرویس برای حفظ حقوق مولفان و حق نشر بود. به نظر می رسد ویدئوهایی که نقض کننده حق نشر باشند با کنترل دستی ناظران محتوا صورت می گیرد و ابزار دیگر آن گزارش کاربران است.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط