با پرخرج ترین اپیزودهای تاریخ سریال سازی آشنا شوید!

IPTVGUIDE

در صنعت سریال سازی امروز کنترل بودجه ساخت یک سریال کار بسیار دشواری است. شما برای یک فصل پول کافی دارید و باید آن را بین چند اپیزود تقسیم کنید. اما این کار مثل این است که برای خرید غذای یک ماه پول کافی داشته باشید اما تنها چیزی که بخواهید مثلا یک دستگاه PS4 باشد و حاضر باشید از غذای ماهانه تان بزنید تا هر طور شده کنسول محبوب بازیتان را بخرید. بنابراین ما هم سازندگان سریال ها را مقصر نمی دانیم اگر بیشتر بودجه شان را صرف ساخت یک اپیزود خاص کنند. اگر خودمان هم بودیم همین کار را می کردیم.

در فهرست زیر به ۷ اپیزود پرخرج در تاریخ سریال های تلویزیونی نگاهی داریم که حسابی به سازندگان شان فشار آوردند:

۱.«فرینج» - طوفان الکتریکی (فصل اول، اپیزود یک)

اپیزود پایلوت سریال «فرینج/Fringe» که مدت زمان یک فیلم سینمایی را دارد با بودجه ای ۱۰ میلیون دلاری ساخته شد. مابقی اپیزودهای این سریال بطور میانگین ۴ میلیون دلار خرج برداشتند. کافی است جلوه های ویژه این قسمت را نگاه کنید تا متوجه شوید کاملا ارزش پولی که خرجش کرده اند را داشته است.

 

۲. «مردگان متحرک»- The Clothesline (فصل هفتم، اپیزود ۹)

بودجه جلوه های ویژه سریال «مردگان متحرک» معمولا جمع و جور و کم هستند اما زامبی هایش همیشه بهترین افکت ها را داشته اند. در یکی از صحنه های حماسی فصل هفتم یک بار دیگر شاهد برپایی سکانسی عظیم و باشکوه هستیم که در آن ریک و میشون یک سیم فلزی بُرنده را به دو طرف دو ماشین وصل و با عبور از جاده لشکری از جنازه های متحرک را هرس می کنند.

 

۳. «تاج»- عروسی سلطنتی (فصل اول، اپیزود یک)

به نظر می رسد بازسازی زندگی خانواده سلطنتی مثل نمونه واقعی اش اصلا ارزان از آب درنیامده است. البته سریال «تاج» پیشاپیش به عنوان پرهزینه ترین سریال تمام دوران شناخته شده ، اما اپیزود ازدواج الیزابت و فیلیپ که فیلمبرداری اش پنج روز به طول انجامید از جمله پرخرج ترین آن هاست. تنها لباس الیزابت در این عروسی ۳۰۰۰۰ پوند برای سازندگان سریال تمام شده است.

 

۴. «گمشده»- سقوط هواپیما (فصل اول، اپیزود یک)

اپیزود آغازین سریال «گمشده» (لاست) در زمان خودش با ۱۴ میلیون بودجه به عنوان گران ترین اپیزود پایلوت در تمام دوران شناخته شد. مایکل ایزنر، مدیرعامل ارشد دیزنی در آن زمان این سریال را «یک پروژه دیوانه وار که هیچ وقت موفق نخواهد شد» خواند و گفت ساخت آن «هدر دادن وقت است.» اما سریال به هر زحمتی بود ساخته شد و به سرعت به پربیننده ترین محصول شبکه ABC و یکی از تاثیرگذارترین سریال های تاریخ تبدیل شد.

۵.«بازی تاج و تخت»- the loot train attack (فصل هفتم، اپیزود ۴)

حتما صحنه ای که بزرگترین اژدهای دنریس بر سر ارتش لنیسترها آتش می ریزد و لشکر دوتراکی ها در زمین به آن ها حمله می کنند را به یاد دارید. اما یادتان هست که مردم از بودجه ۸ میلیون دلاری اپیزود «جنگ بلک واتر» در فصل دوم شاکی بودند؟ هر تک اپیزود از فصل هفتم این سریال تاریخی خیلی بیشتر از این ها خرج برداشته و اگر همین هم برای اثبات عظمت این سریال کافی نیست بگوییم که هر اپیزود از فصل هشتم و آخر بازی تاج و تخت که اکنون در حال فیلمبرداری است نزدیک به ۱۵ میلیون دلار خرج دارد.

۶.«امپراطوری بوردواک»- Boardwalk introduction (فصل اول، اپیزود یک)

این اپیزود که احتمالا عنوان پرخرج ترین اپیزود پایلوت تاریخ را به خود اختصاص داده، تنها ۵ میلیون دلار ناقابل خرج ساخت تفرجگاه ۹۲ متری خود در کنار ساحل جرزی کرده است. به این موضوع حضور پررنگ استیو بوشمی و کلی مک دونالد، و کارگردانی مارتین اسکورسیزی را اضافه کنید تا اپیزود آغازین این سریال محبوب منتقدان ناگهان به معامله ای چرب و نرم تبدیل شود.

۷. «دوستان»- روز شکرگذاری (The One with the Rumor – فصل هشتم، اپیزود ۹)

آیا می دانستید پیش از اینکه سریال «دوستان/Friends» به محبوب ترین و شناخته شده ترین سیتکام در تمام دنیا بدل شود، طراح صحنه آن برای پر کردن صحنه از مبلمان و اثاثیه کهنه استفاده می کرده است؟ به هر حال پرخرج ترین اپیزود این سریال در فصل آخر آن است که با حضور همه دوستان به علاوه برد پیت (که خودش اصلا ارزان نیست) در روز شکرگذاری اتفاق می افتد.

از دست ندهید: معرفی سریال «Yellowstone»

این ۱۰ سریال کمتر مشهور را حتما ببینید!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط