برگ برنده بزرگ «ESPN»: خرید حقوق پخش لیگ راگبی آمریکا

IPTVGUIDE

آرشیوی: ۴ مهر ۱۳۹۶
حقوق پخش یکی از پربیننده ترین رقابت های ورزشی در جهان به «ESPN» رسید. این شبکه علاوه بر داشتن حقوق پخش شبکه های کابلی پخش این رقابت ها از پلتفرهای استریم را هم در اختیار دارد.

دیزنی مالک «ESPN» اعلام کرده است که این شبکه پخش خطی تلویزیونی و همچنین پخش این رقابت ها به صورت زنده از پلتفرم های استریم این شبکه را در اختیار گرفته است. رقابت های راگبی آمریکا امسال هفته آینده با بازی «دالاس کابویز» و «آریزونا کاردینال» آغار خواهد شد و انتظار می رود برای اولین بار، آمار مربوط به بینندگان پخش یک رقابت ورزشی در دو حالت سنتی (خطی شامل کابلی و ماهواره ای) و استریم زنده رکورد تازه به جا بگذارد.

حقوق پخش زنده رقابت های لیگ برتر راگبی آمریکا یکی از گران قیمت ترین رویدادهای ورزشی جهان است و انتظار می رود تا پخش یکپارچه آن از یک شبکه ورزشی در قالب تلویزیون های سنتی و استریم بتواند بینندگان بیشتری به آن جذب کند.

هزینه تبلیغات در پخش زنده این رقابت ها در تلویزیون های سنتی همواره رکورددار بوده و درآمد زایی از آن برای شبکه های سنتی به یکی از اساسی ترین منابع درآمدی آن ها تبدیل شده است. حال بر اساس پیش بینی های پایگاه آماری «نیلسون»، انتظار می رود «ESPN» با دراختیار داشتن حقوق انحصاری استریم این رقابت ها درآمد کلانی به جیب بزند.

مدتی پیش مدیران این شبکه ورزشی اعلام کردند در حال طراحی مدل های جدید تبلیغاتی برای سرویس های استریم این رقابت ورزشی هستند. یکی از مدل ها حذف گزینه «بدون تبلیغات» از پلتفرم های استریم و یکسان ساختن حساب کاربری مشترکین تلویزیونی های کابلی و پلت فرم های استریم این شبکه است.

با این کار قیمت تبلیغات سرویس استریم این رقابت ها بین ۵ تا ۷ درصد افزایش خواهد داشت.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط