جنیفر لارنس مستندی سریالی درباره جنبش «#MeToo» می سازد!

IPTVGUIDE

جنیفر لارنس بازیگر مطرح سینمای آمریکا و برنده جایزه «اسکار» بهترین بازیگر زن سال ۲۰۱۲ با همکاری مجری مطرح تلویزیون کت سندلر قصد دارند سریالی مستند درباره جنبش «#Metoo» بسازند.
این دو چهره سرشناس سینما و تلویزیون آمریکا در این مستند سریالی یکی از تحولات اجتماعی بزرگ آمریکا در سال ۲۰۱۷ را به تصویر خواهند کشید و قرار است خیلی جدی به موضوعات روز زنان در جامعه آمریکا بپردازد.
جنبش «#MeToo» پس از رسوایی اخلاقی هاروی واینستین در حمایت از زنانی که در محیط کار با تعرض ها و آزار و اذیت های جنسی مواجه شده اند به وجود آمد. در ادامه این جنبش در بزرگترین رویدادهای سینمایی آمریکا و جهان مانند «گلدن گلوب»، «جوایز امی» و جایزه «گرمی» مطرح شد و چهره های سرشناس بسیاری از حوزه های مختلف به آن پیوسته و به ترویج آن پرداختند.
به وجود آمدن این جنبش در ادامه سبب شکل گیری جنبش های دیگری با موضوع حقوق زنان شد که این جنبش ها به جز امنیت زنان در محیط کار به موضوعاتی مانند برابری حقوق و مزایای دریافتی زن و مرد در شغل های یکسان(جنبش Time’s Up) و برابری فرصت پیشرفت زنان در محیط کار می پردازند.
کت سندلر مجری برنامه خبری شبکه «E!» پس از مطرح کردن ناعدالتی پرداخت حقوق زن ها و مردان در پست های یکسان از این شبکه جدا شد و سعی کرد به صدای جنبشی تبدیل شود که به حمایت از حقوق برابر زنان و مردان می پردازد. همین مساله باعث برقراری ارتباط میان لارنس و سندلر شد و ایجاد اتحاد بین آن ها در نهایت به ایده تولید مستندی سریالی درباره این موضوع رسید.
استانی سوچتیگ کارگردان مستند موفق «Under the gun» با موضوع کنترل فروش سلاح در آمریکا به عنوان کارگردان این مستند سریالی انتخاب شده است.
جنیفر لارنس و کت سندلر سعی دارند با ساخت این مستند قدرت بیشتری به جنبش های اجتماعی سال گذشته ببخشند و باعث تحول بزرگی در قوانین آمریکا چه در بحث امنیت زنان در محیط کار و دریافت حقوق و مزایای برابر با مردان شوند.
تاکنون نام این مستند و شبکه پخش کننده آن تا حالا مشخص نشده و باید منتظر اطلاعات تکمیلی ماند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط