جهش چشمگیر و میلیاردی درآمد «یوتیوب» از تبلیغات

IPTVGUIDE

وب سایت «Statistic»، به عنوان یکی از مراجع معتبر آماری حوزه رسانه گزارشی از درآمد سه سال گذشته یوتیوب از بخش تبلیغات را منتشر کرده است که حاوی اعداد و ارقام بسیار قابل تاملی است. بر اساس این گزارش پیش بینی می شود درآمد یوتیوب از محل تبلیغات در سال ۲۰۱۸ افزایش ۲.۲۴ میلیاردی نسبت به سال ۲۰۱۵ داشته باشد و به حدود ۳.۹۶ میلیارد دلار خواهد رسید.

در این گزارش اشاره شده مخاطبان و بیننده های روزانه یوتیوب در آمریکا در سال ۲۰۱۹ به ۱۸۸ میلیون نفر خواهد رسید این در حالی است که این غول ویدیو محور جهان با اتکا به این تعداد مخاطب ۲۰.۹ درصد از کل درآمد حاصل از تبلیغات بازار آمریکا را به خود اختصاص داده است.

نکته قابل توجه اینجاست که برخی کانال های یوتیوب با میلیون ها مشترک درآمد بسیار بزرگی را به جیب می زنند. یکی از آن ها کانال کمدی «Smosh» است که به عنوان یکی از پر بیننده ترین کانال های یوتیوب شناخته می شود. گردانندگان این کانال کمدی دو نفر هستند که سالانه درآمدی معادل ۱۱ میلیون دلار از محل گرفتن تبلیغات کسب می کنند. البته این مبلغ تنها از محل تبلیغات به دست نمی آید و درآمد حاصل از جذب حامی مالی نیز شامل آن می شود.

یا مثلا «Yuya/lady16makeup» یکی از اینفلوئنسرهای مطرح در حوزه آرایش و زیبایی زنان است که از محل تبلیغات ویدیویی در یوتیوب ماهانه ۳۱ هزار دلار درآمد کسب می کند و ۳۶ میلیون کاربر منحصر به فرد از ویدئوهای او دیدن می کنند.

«Daniel Midlleton» یا همان «DanTDM» هم پر درآمد ترین کانال یوتیوب است و درآمد سالانه این کانال ۱۶.۵ میلیون دلار برآورد شده که بخش عمده ای از آن از محل اسپانسر تامین می شود.

یوتیوب از سال ۲۰۰۵ تا امروز به اولین سرویس به اشتراک گذاری ویدئو در میان کاربران آنلاین تبدیل شده و ۸۱ درصد از کاربران آنلاین در سراسر جهان از یوتیوب استفاده می کنند.

البته جالب است بدانید برخلاف تصور عمومی اخبار و آثار چهره های سرشناس دنیای موسیقی و تلویزیون پر بیننده ترین محصولات یوتیوب نیستند بلکه اینفلوئنسرها و بلاگرها چهره های شاخص این پلتفرم جهانی اند.

در حال حاضر ویدئوهای چگونه ساختن شدن وسایل مختلف، ویدیوهای کمدی و ویدئوهای آموزشی محبوب ترین دسته بندی های ویدیویی در یوتیوب هستند.

در ادامه می توانید با پردرآمد ترین کانال های یوتیوب بیشتر آشنا شوید.

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط