حمایت پادشاه «مردگان متحرک» از دستمزد برابر با بازیگران زن!

IPTVGUIDE

بحث برابری دستمزدهای زنان و مردان در سینما و تلویزیون آمریکا هر چند وقت یکبار مطرح می شود و طی چند ماه گذشته و در پی سلسله رسوایی های اخلاقی چهره های سرشناس این صنعت در آمریکا این بحث دوباره به شکل جدی مطرح شده است. با هر بار مطرح شدن این بحث عده ای از بازیگران مرد نیز به حمایت از همکاران زن خود می پردازند.
البته این دستمزد کمتر فقط در آمریکا مطرح نیست و تقریبا در سراسر دنیا این تبعیض وجود دارد با این حال به دلیل تاثیرگذاری بیشتر رسانه ها در آمریکا این مشکل با بازخوردهای بیشتری نسبت به سایر نقاط جهان مواجه می شود.
این بار خاری پایتون، بازیگر نقش پرطرفدار «پادشاه ازکیل» در سریال «مردگان متحرک» از حق برابری حقوق لاورن کوهن، هم بازی زن خود در دنیای پسا-آخرالزمانی زامبی ها دفاع کرده و خواهان اعمال این برابری در دستمزد او شده است.
لاورن کوهن که از فصل دوم به «مردگان متحرک» اضافه شده و نقش «مگی گرین» را بازی می کند معتقد است طی سال ها حضور خود در این سریال محبوب همواره دستمزدی به مراتب کمتر از همبازی های مرد خود دریافت کرده و حالا قرارداد بهتر او برای حضور در سریال «Whiskey Cavalier» از شبکه «ABC» امکان حضور او در فصل نهم مردگان متحرک را در هاله ای از ابهام قرار داده است.
سال گذشته و پس از اوج گیری جنبش های مدنی برای حمایت از حقوق زنان در صنعت هالیوود و تلویزیون آمریکا، پرسش های بسیاری در مورد چگونگی بسته شدن قرارداد زنان برای حضور در فیلم ها و سریال ها مطرح شد. بسیاری از تهیه کنندگان و مدیران تولید تایید کردند که پرداخت ها به زنان در صنعت سرگرمی قطعا کمتر از مردان است ولی این امر عامدانه نیست و هیچ ساز و کار مشخصی برای پرداخت کمتر به زنان وجود ندارد.
نقش های تاثیرگذار، سابقه بازیگران و مدت حضور آن ها جلو دوربین شاید اصلی ترین عوامل در تعیین دستمزدها باشند؛ با این حال جنبش های مدنی به شدت به دنبال شفاف سازی در مورد بندهای قراردادهای بازیگران زن هستند و به نظر می رسد حمایت همه جانبه از سوی بازیگران مرد در این خصوص می تواند کمک شایانی به بهبود وضعیت آن ها کند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط