دنیا با سرعت به سمت تماشای آنلاین می رود

IPTVGUIDE

در سال های اخیر تمایل به دیدن آنلاین فیلم ها، سریال ها و برنامه های تلویزیونی در جهان با افزایش چشمگیری مواجه بوده است، به تازگی در گزارشی آمار جالبی از افزایش این تمایل منتشر شده است.

با افزایش سرعت اینترنت و توسعه روش های تماشای برنامه های تلویزیونی، عادت های رایج مردم در تماشای برنامه های خود تغییر محسوسی پیدا کرده و بسیاری از مخاطبان به خصوص در نسل جوان به سمت تماشای آنلاین برنامه های تلویزیونی گرایش پیدا کرده اند.

در حال حاضر و طبق آمارها، در سطح جهان استریمینگ یا تماشای آنلاین، محبوب ترین روش تماشای فیلم و سریال است. بر اساس تازه ترین تحقیقات شبکه توزیع محتوای «Limelight» که با استفاده از جامعه آماری گسترده ای از کشورهای مختلف جهان انجام شده، نتایج جالب توجه ای از میزان مخاطبین استریمینگ در سال ۲۰۱۷ به دست آمده است. طبق این گزارش در حال حاضر ۴۰.۳% مخاطبان روش استریمینگ، ۲۶.۱% روش دانلود و ۱۳.۷% روش خرید دی وی دی را ترجیح می دهند.

البته این آمار در آمریکا بالاتر است . ۵۸.۴% آمریکایی ها، یعنی آماری بالاتر از میانگین استریمینگ جهانی، به این روش علاقه مند هستند و تنها ۹.۶% از آنها به دانلود و تماشای آفلاین برنامه ها علاقه دارند و در مقابل تماشای آفلاین برنامه بیشتر روش مرسوم هندی ها و مردم کره جنوبی است.

در این مورد «دن کارنی» نایب رئیس شبکه توزیع محتوای Limelight گفته: «علاقه مردم به طور فزاینده ای در زمینه تماشای آنلاین برنامه ها در حال افزایش است. این روند افزایشی به واسطه بالا رفتن سرعت و افزایش پهنای باند اینترنت است. افراد در حال حاضر علاقه چندانی به دانلود ندارند زیرا سرعت اینترت اعتماد لازم را برای در دسترس بودن همیشگی محتوای مورد نظر را فراهم کرده است».

به نظر می رسد با این رشد فزاینده تا قبل از آغاز سومین دهه از قرن بیست و یکم باید منتظر تغییری اساسی در ذائقه مخاطبان سراسر جهان در روش تماشای برنامه های خود باشیم.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط