دیدن محصولات اورجینال نتفلیکس در سال ۲۰۱۸ چقدر زمان می برد؟

IPTVGUIDE

نتفلیکس در سال ۲۰۱۷ با انتشار گزارشی اعلام کرد کاربرانش روزانه بیش از ۱۴۰ میلیون ساعت محتوای این سرویس استریم را تماشا کرده اند. یعنی معادل ۱ میلیارد ساعت در هفته. اما این یک آمار جمعی است و متعلق به کلیه محتوای موجود در این غول صنعت استریم است.
با این حال به تازگی گزارش جالبی منتشر شده که نشان می دهد چقدر زمان لازم است تا هر فرد کل محتوای اورجینال بارگذاری شده در نتفلیکس از آغاز سال ۲۰۱۸ تا به حال را تماشا کند. شاید با محاسبه این عدد بهتر بتوان بودجه ۸ میلیارد دلاری این سرویس برای تولید محتوای اورجینال را هضم کرد.
اما قبل از هر چیز باید این محتوای اورجینال که عموما سریال هستند را در چند دسته بندی قرار دهیم: کمدی، درام، مستند، تاک شو، انیمه/انیمیشن، خارجی زبان و استنداپ.
کمدی
در حال حاضر نتفلیکس ۱۲ سریال کمدی را از سال ۲۰۱۸ پخش کرده است:
این سریال ها در مجموع ۱۲۱ اپیزود دارند که معادل ۳۳۶۸ دقیقه است.
زمان کل: ۵۶.۱ ساعت
درام
سریال های درام اصلی ترین بخش محتوای اورجینال نتفلیکس را تشکیل می دهند و ایپزودهایشان عموما مدت زمان بیشتری دارد. از آغاز سال میلادی نتفلیکس ۱۶ سریال درام (معادل ۱۸ فصل) را پخش کرده است:
۱۴۷ اپیزود
۶۶۳۶ دقیقه
زمان کل تا اینجا: ۱۶۶.۷ ساعت
مستند
اگرچه برنامه های مستند نتفلیکس معمولا به اندازه همتایان داستانی خود مورد توجه نیستند اما حضور منظم و مخاطبین ثابتی دارند. مستند هایی بر اساس جنایات واقعی پرطرفدارترین در این دسته هستند. برخی از این مجموعه ها به دلیل اینکه مدت زمانشان تقریبا اندازه یک فیلم سینمایی در هر اپیزود دارند، به زمان کل تماشای این دسته اضافه کرده اند.
نتفلیکس ۱۳ مجموعه مستند تا این لحظه از سال ۲۰۱۸ پخش کرده است:
۷۵ اپیزود
۳۸۶۶ دقیقه
زمان کل تا اینجا: ۲۳۱.۱ ساعت
تاک شو
البته شما در تماشای تمام اپیزودهای هر فصل یک تاک شو (برنامه گفت و گو) مختار هستید چون این برنامه ها برخلاف سریال ها برای تماشا کردن پیوسته از اپیزود اول تا آخر طراحی نشده اند. با این حال از بهترین تولیدات نتفلیکس به شمار می روند.
نتفلیکس تا کنون ۱۰ برنامه تاک شو و اپیزودهای ویژه گفت و گو محور پخش کرده:
۶۹ اپیزود
۲۶۱۷ دقیقه
زمان کل تا اینجا: ۲۷۴.۷ ساعت

انیمه/انیمیشن
اگرچه این بخش هنوز به توجهی که شایستگی اش را دارد نرسیده اما نتفلیکس بیشترین میزان سرمایه گذاری اش را اینجا انجام داده است و جالب است که مجموع کل زمان اختصاص داده شده به انیمه و انیمیشن های نتفلیکس تقریبا با مدت زمان کل سریال های درام و مجموعه های تاک شو برابری می کند.
نتفلیکس تا اینجا ۲۴ سریال انیمه ای/انیمیشنی تازه
۲۳۹اپیزود
۵۵۵۳ دقیقه
زمان کل تا اینجا: ۳۶۷.۳ ساعت

خارجی زبان
تلاش نتفلیکس در جذب تولیدات کنندگان برنامه های خارجی زبان اینجا به چشم می آید.
یک سوم زمان کل تماشای محتوای اوریژینال نتفلیکس به سریال های خارجی زبان اش تعلق دارد.
۲۰ سریال (۲۳ فصل):
۲۱۷ اپیزود
۱۰۳۳۰ دقیقه
زمان کل: ۵۳۹.۵ ساعت

استنداپ
نتفلیکس هر هفته یک برنامه استنداپ دارد که چهره های بسیار سرشناسی در آن حضور دارند و استقبال گسترده ای هم از آن می شود.
۴۱ اپیزود ویژه و کالکشن
۲۱۸۲ دقیقه
زمان کل تا اینجا: ۵۷۵.۸ ساعت
خب با عدد و رقم به دست آمده و یه جمع و تفریق ساده متوجه می شوید که اگر از همین امروز شروع کنید و تمام محصولات اورجینال نتفلیکس را بدون نفس کشیدن پشت سر هم تماشا کنید دقیقا ۲۴ روز طول می کشد تا این ماراتن را به پایان برسانید.
اما خب این همه ماجرا نیست. در این بین نباید فیلم هایی که به تهیه کنندگی نتفلیکس ساخته شده اند را فراموش کنیم. از آغاز سال میلادی جدید نتفلیکس ۴۹ فیلم تلویزیونی و سینمایی هم ساخته که با احتساب آنها شما در نهایت ۴ هفته باید برای تماشای تمام برنامه های ساخت نتفلیکس از ابتدای سال ۲۰۱۸ وقت بگذارید. آن هم همان طور که گفتیم فقط برای برنامه های اورجینال! این در حالی است که هنوز به نیمه های سال هم نرسیدیم!
حالا متوجه شدید چرا از نتفلیکس به عنوان غول صنعت استریم جهان نام می برند؟!
IPTVGuide

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط