دیوید لترمن میزبان دختر معروف پاکستانی شد

IPTVGUIDE

سومین برنامه از تاک شوی جدید دیوید لترمن منتشر شد. این تاک شو که محصول نتفلیکس است و ماهی یک اپیزود از آن پخش می شود «مهمان بعدی من نیاز به معرفی ندارد» نام دارد. در دو قسمت قبل باراک اوباما و جورج کلونی مهمانان لترمن بودند و در سومین برنامه و به مناسب روز جهانی زن ملاله یوسف زی مهمان لترمن بود.
ملاله یوسف زی دختر معروف پاکستانی است که سال ۲۰۱۲ در پی حمله تروریستی طالبان به شدت زخمی شد ولی پس از نجات از آن واقعه به عنوان یک فعال اجتماعی تاثیرگذار در عرصه جهانی فعالیت خود را آغاز کرده است.
البته پیش از این لترمن و ملاله در دانشگاه آکسفورد با یکدیگر گفت و گو کرده بودند ولی این بار مصاحبه شان حال و هوای صمیمانه تری داشت و جالب است بدانید این برنامه به پربیننده ترین محصول نتفلیکس در ۸ مارچ تبدیل شد.
لترمن در این مصاحبه از ملاله در مورد چگونگی شکل گیری سخنرانی های تاثیرگذارش می پرسد؛ سخنرانی هایی که باعث شد او در سن ۱۷ سالگی برنده جایزه صلح نوبل شود. ملاله در پاسخ به این سوال از تاثیر خانواده خود گفت و اینکه پدر و پدربزرگش معلم مدرسه بوده اند و فن انتقال مفاهیم را از خانواده اش آموخته است.
او در بخشی از این گفت و گو خود را لایق چنین جایزه صلح نوبل ندانسته چون معتقد است همچنان ۱۳۰ میلیون دختر در سراسر جهان از حق تحصیل محروم هستند؛ موضوعی که یکی از اصلی ترین دغدغه های ملاله است. در حقیقت او قربانی حمله طالبات به اتوبوس دختران مدرسه بوده و پس از آن تلاش کرده تا شرایط تحصیل برای دختران در سراسر جهان بهبود بخشد. او در حال حاضر و در کشور لبنان فرصت تحصیل برای آواره های سوری فراهم کرده است.
در ادامه سوالات لترمن بیشتر به موضوع حمله به اتوبوس مدرسه ملاله مربوط می شد؛ ملاله از لحظات سخت پس از زخمی شدن خود گفته و به نظرش اینکه توانسته زنده بماند یک پیام مشخص دارد؛ پیامی که مبارزه برای برابری حقوق دختران در آن نهادینه شده است.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط