رشد چشم گیر مشترکین سرویس های «VOD» در استرالیا

IPTVGUIDE

استرالیا یکی از بزرگترین بازارهای استریم جهان است. در استرالیا سرویس های بومی استریم مانند «استن/Stan» از مدت ها پیش فعالیت خود را آغاز کرده اند و رقیبی سرسخت در برابر سرویس های بین المللی مانند نتفلیکس، آمازون پرایم ویدئو و هولو به حساب می آیند. بر اساس گزارش «مووی»، طی یک سال گذشته شاهد رشد چشم گیر تعداد مشترکین سرویس های «VOD» در استرالیا بودیم. تا ماه ژوئن امسال، صنعت استریم از جمعیت ۲۴ میلیونی استرالیا، ۹ میلیون مشترک را به خود جذب کرده و میزان رشد تعداد مشترکین سرویس های «VOD» نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد رشد داشته است.

پراکندگی جمعیت مشترکین جدید نشان دهنده توزیع گسترده مشترکین سرویس های «VOD» در سراسر استرالیا است که این امر به واسط بهبود زیرساخت های اینترنتی در مناطق مختلف این کشور روی داده است. در حقیقت ۹.۱ میلیون مشترک سرویس های «VOD» در ۹۰ درصد از جغرافیای این کشور پخش شده اند. بر اساس گزارش وزارت ارتباطات استرالیا، تا ژوئن ۲۰۲۲، تعداد مشترکین سرویس های «VOD» به حدود ۱۸ میلیون مشترک خواهد رسید و به نظر می رسد آینده این صنعت در استرالیا بسیار روشن است.

بر اساس پیش بینی ها در بازه زمانی یک ساله، درآمد سرویس های «VOD» در استرالیا نیز رشد فزاینده ای را تجربه خواهند کرد. پیش بینی می شود تا پایان سال مالی ۲۰۱۸، جریان درآمدی سرویس های استریم ۹۰ درصد رشد کند و به رقم ۷۰۰ میلیون دلار استرالیا برسد. امسال با ورود سرویس های «VOD» مبتنی بر فروش اشتراک خارجی مانند دیزنی و «HBO» بازار استریم استرالیا به شدت رونق پیدا کرده و تولید محتوای اورجینال اختصاصی برای استرالیا نیز در دستور کار سرویس های بین المللی قرار گرفته است.

نتفلیکس و همکاری با تولید کنندگان محتوای استرالیایی

گام بزرگ «CBS» در تسخیر بازار تلویزیون استرالیا

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط