رقیب تازه و آفریقایی برای «Apple Music» و «Spotify» در راه است!

IPTVGUIDE

در صنعت استریم موسیقی، سرویس های معتبری در حال فعالیت هستند و هر یک سهم بازار مشخصی به خود اختصاص داده اند. سرویس های بین المللی موسیقی «Apple Music» و «Spotify» به همراه «Deezer» و «iTunes» هر یک با مدل های متنوعی توزیع موسیقی در سراسر جهان را بر عهده دارند.

اما از آنجا که در دنیای فعلی انحصار گرایی در فضای آنلاین معنا و مفهومی ندارد به تازگی رقیب جدیدی برای این سرویس ها به صنعت استریم موسیقی وارد شده، آن هم از دل قاره آفریقا. سرویس استریم «بوم پلی/BoomPlay» سرویس نوپایی است که دفتر مرکزی آن در کیپ تاون آفریقای جنوبی قرار دارد.

این سرویس در گوگل پلی بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده و تعداد کاربران فعال آن به ۱۲ میلیون رسیده است. این سرویس شعار جذابی برای موزیسین ها دارد، بر خلاف اسپاتی فای، این سرویس استریم آفریقایی درآمد به مراتب بیشتری به موزیسین ها اختصاص می دهد و موزیسین های آفریقایی مطرح این روزها حامی اصلی بوم پلی هستند. مارتا هورو، مدیر اجرایی این سرویس معتقد است بوم پلی در مقایسه با سایر سرویس های استریم موسیقی شرایط به مراتب بهتری برای موزیسین ها در نظر گرفته و این اپلیکیشن در واقع بهترین انتخاب توزیع موسیقی برای موزیسین های است.

بوم پلی در حال حاضر، معتبرترین سرویس استریم موسیقی قاره آفریقا است و ویژه ترین محصول آن موسیقی اختصاصی است. حدود ۱۲۰۰ آلبوم از هنرمندان آفریقایی در آن یافت می شود که در سایر پلتفرم های استریم وجود ندارد. فعلا باید منتظر پیشرفت های آینده بوم پلی بود، چرا که این پلتفرم در حال توسعه مدل های کسب و کار جدیدی است که طبق ادعایی که کرده «مسیر ترقی هنرمندان نوپا را هموار خواهند ساخت».

آغاز رقابت هیجان انگیز اپل و اسپاتیفای در استریم موسیقی!

تولد دوباره اسپاتیفای پس از عرضه عمومی سهام

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط