سانسا استارک از فصل پایانی «بازی تاج و تخت» می گوید

IPTVGUIDE

سانسا استارک از فصل پایانی «بازی تاج و تخت» می گوید

سوفی ترنر بازیگر جوان سینما و تلویزیون یکی از چند بازیگری است که بدون شک رشد حرفه ای اش را باید مدیون ایفای یکی از نقش های اصلی سریال «بازی تاج و تخت» بداند. او که در هنگام فیلم برداری فصل اول محبوب ترین سریال فعلی جهان تنها ۱۴ سال سن داشت، از زمان پخش فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۱، مثل بازیگران سری فیلم های هری پاتر سال به سال رشد قابل توجهی در عرصه سینما و تلویزیون پیدا کرد و حالا هم با وجود اینکه دو ماه از آغاز فیلم برداری فصل هشتم و نهایی « بازی تاج و تخت» گذشته پیشنهاد بازی در سری فیلم های ایکس من را پذیرفته است.

او به تازگی گفت و گویی با «ورایتی» انجام داده که در آن از سرنوشت شخصیت سانسا استارک و برنامه هایش برای دوران پسا-وستروس گفته است. بخش هایی از این گفت و گو را بخوانید.

-به نظر شما بهترین صحنه فصل هفتم کدام بود؟

+ ترنر: لحظه تصمیم گیری سانسا برای کشتن «Little finger» بسیار جذاب بود. زمانی که سانسا و آریا علیه «Little finger» برنامه ریزی کردند هم بسیار جذاب بود. همکاری دو زن جوان برای نابودی مغز متفکر پلیدی ها. این صحنه نشان داد شاگرد می تواند روزی بهتر از استاد شود و جای او را بگیرد!

-این صحنه آخرین باری بود که شما با آیدن گیلن، بازیگر نقش «Little finger» همبازی بودید؛ بعد از این همه همکاری طی سال های گذشته چه حسی داشتی زمانی که گفتند باید در سناریو بمیرد و از ادامه داستان حذف شود؟

+ ترنر: حس پیچیده و بسیار سختی بود. من از فصل اول تا الان با بازیگران زیادی همبازی بودم که طی داستان از سریال حذف شدند. این تجربه بی همتایی است که فقط در سریالی مثل «بازی تاج و تخت» روی می دهد. آیدن گیلن هم از افرادی بود که طی این سال ها از او بسیار آموختم. او بسیاری از فنون بازیگری را به من یاد داد و تجربه های احساسی بسیاری نیز در طی فیلم با یکدیگر تجربه کردیم.

-می توانی در مورد تجربه فعالیت و شکل گیری حرفه ات در طول ساخت «بازی تاج و تخت» به ما بگویی؟ همبازی بودن با بازیگران کهنه کار و جوان های با استعداد چطور بود؟

+ ترنر: این مدل همکاری استانداردهای من را بالا برد. «بازی تاج و تخت» اولین کار من بود و در آن با سناریو و داستان فوق العاده ای رو به رو شدم و همچنین فرصت بازی در کنار بازیگران بزرگ را پیدا کردم. بازی در کنار چنین چهره هایی باعث شکل گیری حرفه من شد. با دیدن لنا هدی، پیتر دینکلیج و کیت هرینگتون رشد پیدا کردم و البته آموختم نباید از کسی تقلید کرد و باید در کنار استفاده از تجربیات بزرگان، شخصیت و بازی خودم را شکل دهم.

-سانسا در فصل آینده «بازی تاج و تخت» با وجود صحبت های در گوشی «Litter finger» چگونه خواهد بود؟

+ ترنر: قطعا کاراکتر سانسا بدون «Little finger» مستقل تر خواهد شد. دیدید که پس از کشته شدن او دوباره کنترل شمال را بدست آورد و خانواده را دور هم جمع کرد. اما سانسا با تهدید بزرگی رو به رو است و او باید خود را برای آزمون بزرگ آماده کند. فکر می کنم نبرد های سیاسی او اصلی ترین چالش پیش رویش در فصل بعد باشد.

-یعنی ممکن است سانسا با تهدید های سیاسی بزرگی رو به رو باشد؟ یا این وایت واکر ها هستند که برای او تهدید خواهند بود؟

+ ترنر: خب من دقیقا نمی دونم و باید منتظر شد و دید.

-الان شما در چه مرحله ای از تولید فصل هشتم هستید؟

+ ترنر تولید فصل هشتم از اوت گذشته شروع شده و حدود شش یا هفت ماه دیگر ادامه دارد.

-آیا در حین تولید فصل هشتم، این حس که «این فصل آخره» در بین عوامل تولید وجود دارد؟

+ ترنر: بله کاملا چنین حسی احساس می شود و همه عوامل به شکلی خاص در تولید این فصل احساساتی هستند. این اولین باری است که همه بازیگران دور هم جمع شده اند. حتی تمامی عوامل آمریکایی سریال که معمولا حضور دائمی ندارند هم برای ثبت اثری به یاد ماندنی در تاریخ آمده اند. این احساس که «پایان راه نزدیک شده» همه بازیگران را بیشتر به پروژه جذب کرده و حتی در زمان هایی که نیاز به حضور برخی بازیگران نیست، آن ها با ابراز تمایل شخصی در پشت صحنه حضور پیدا می کنند. ما بازیگران معمولا بعد از اتمام فیلم برداری با همدیگر برای خوردن شام بیرون می رویم و لحظه های خاطره انگیزی شکل می دهیم.

-بعد از پایان «بازی تاج و تخت» شما به فیلم جدید ایکس من می پیوندید. چه چیزهای جدیدی بعد از بازی تاج و تخت وجود داره که دوست داری آن ها را تجربه کنی؟

+ ترنر: می خواهم همه چیز را تجربه کنم. زندگی بعد از «بازی تاج و تخت» برای من که از سن کم با این پروژه همراه بودم می تواند مثل شروعی جدید باشد. من بعد از پایان این سریال در جایگاه جدیدی قرار دارم که این لزوما به معنای جایگاه بالاتری نیست. باید خودم را در دنیای بازیگری دوباره پیدا کنم و می دانم که قطعا تجربه های جدیدی پیش رو خواهم داشت.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط