سرعت حیرت آور شبکه دیسکاوری در ساخت مستند فوتبالیست های نجات یافته تایلندی!

IPTVGUIDE

ماجرای عملیات نجات فوتبالیست های حبس شده غاری در تایلند که طی چند روز گذشته در صدر اخبار داغ جهان بود با سرعتی حیرت آورر توسط شبکه «دیسکاوری» و کمپانی ITN Productions تبدیل به مستند می شود. این شبکه قصد دارد در یک اپیزود ویژه تلویزیونی با عنوان «Operation Thai Cave Rescue» فیلم مستند این عملیات معجزه وار را روز جمعه، ۱۳ام ژوئیه پخش کند.

در میان هیاهوی مسابقات جام جهانی و نقل و انتقالات پر سر و صدای باشگاهی مردم سراسر نقاط دنیا در روزهای اخیر پیگیر یک ماجرای فوتبالی دیگه هم بودند. ماجرایی که می توانست به یک تراژدی تمام عیار جهانی تبدیل شود. ۱۲ بازیکن جوان فوتبال تایلندی و مربی ۲۵ ساله شان که در غار پرآبی نزدیکی مرز میانمار حبس شدند و در ابتدا امکان نجات آن ها با توجه به مختصات محیط بسیار کم برآورد شده بود اما بالاخره دیروز این ۱۳ نفر با یک همدلی جهانی نجات پیدا کردند. وقایع مربوط به نجات آن ها پس از دو هفته و کار مامورین امداد و کمک جامعه جهانی در این واقعه جلوه ای بسیار انسانی به آن بخشید و البته در این بین، مرگ تراژیک یکی از مامورین نجات، گواهی بر دشواری بیش از اندازه این عملیات بود.

با وجود اینکه تمام بازیکنان از داخل غار بیرون کشیده شدند اما همچنان سوالات زیادی بی پاسخ باقی مانده اند. چرا این پسرها آن جا بودند؟ چطور بدون آب و غذا و برای دو هفته زنده ماندند آن هم بدون اینکه توانایی شنا کردن داشته باشند؟ و موقعیت جغرافیایی این غار چطور بوده که دسترسی به آن تا این حد چالش برانگیز بوده است؟

شبکه دیسکاوری مستند «Operation Thai Cave Rescue» را برای یافتن پاسخ به این ابهامات ساخته پس اگر می توانید و علاقه دارید جمعه این هفته به تماشای این برنامه مستند که جان باردین، اندرو اوکانل و ایان راسل آن را تهیه کرده اند بنشینید.

پارامونت از مستند تکان دهنده و ضدنژآدپرستانه اش رونمایی کرد

بازیگر و کارگردان «Ozark» همراه کمپانی اش به نتفلیکس پیوستند

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط