سرویس استریم هندی در راه فتح بریتانیا

آرامه بندری

سرویس های استریم هندی مدت ها است با فعالیت های موثر خود سد راه ورود سرویس های بین المللی مثل بزرگی نتفلیکس و آمازون پرایم ویدئو شده اند. بازار ویدئویی آنلاین هند ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون نفر را شامل می شود و به نظر می رسد این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۷۵۰ میلیون نفر می رسد. چنین بازار بزرگی معادل بازار فعلی چین در حوزه مصرف ترافیک ویدئویی است.

حالا سرویس های موفق هندی علاوه بر تسخیر بازار چند صد میلیون نفری هند ایده های بلند پروازانه تری دارند و در جدید ترین اقدام، سرویس هندی «VOOT» قصد دارد تا به زودی وارد بازار استریم بریتانیا شود. سرویس «ووت/VOOT» متعلق به شرکت ویاکام، غول ارتباطات جهان است. این سرویس با مدل کسب و کار مبتنی بر تبلیغات یا «AVOD» سرمایه¬گذاری گسترده ای در حوزه تولید محتوا کرده و قرار است تا محتوای تولیدی به زبان های مختلف را دوبله کند و راهش برای نفوذ این سرویس نوپا در بازار کشورهای مختلف هموار شود.

چرا نتفلیکس هنوز در هند موفقیتی کسب نکرده؟!

«VOOT» قرار است نوامبر امسال، وارد بازار بریتانیا شود. سرمایه گذاری کلان شرکت «Viacom 18»، زیر مجموعه شرکت ویاکام و «Reliance Jio» باعث شده مسیر توسعه این سرویس هندی در ابعاد بین المللی هموار شود. شرکت «Viacom 18» یکی از موفقترین شرکت های حوزه سرگرمی در چند سال اخیر بوده است.

از سایر سرویس های استریم هندی آگاه شوید: چگونه «ویاک»، «VOD» هندی ها بازار خاورمیانه را مال خود کرده؟!

این شرکت در سال ۲۰۰۷ با همکاری مشترک شرکت «TV 18»، مالک ۱۸ تلویزیون برتر هند و شرکت ارتباطی ویاکام تاسیس شد. با چنین ترکیب جذابی، این دو شرکت توانسته اند از تجربیات و داشته های یکدیگر بهترین استفاده را انجام دهند. تجربه سال ها تولید محتوای تلویزیونی درجه یک هندی شرکت «TV 18» و جیب های پر از پول ویاکام بهترین شرایط برای شکل گیری و رشد سریع یک سرویس استریم هندی را مهیا کرده است.

محتوا ووت

ووت برای طرح توسعه خود ۱۸ سریال اوریجینال را در ژانرهای متنوعی تولید کرده و بیشتر محتوای تولیدی آن در ژانرهای معمایی، کمدی، درام و تریلر است. البته تعدادی محتوای تاریخی، حقوقی و جنایی نیز در بین محتوای تولیدی این سرویس به چشم می خورد. . سریال هایی چون «به این آسونی هم نیست/It’s Not That Simple»، «قانون و افتخار/Law and Honour»، «The Sawaikar Case» از جمله محبوب ترین تولیدات اوریجینال ووت بوده اند.

مدیر محتوای ووت معتقد است با توجه به قابلیت های پلتفرم های آنلاین در جمع آوری داده مخاطبان و تجزیه و تحلیل آن، رقابت برای ایجاد سرویس های استریم شخصی سازی شده بسیار جدی است و تحلیل الگوهای رفتاری مخاطب در سرمایه گذاری محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین ووت محتوای اختصاصی به زبان های محلی هندی و آسیای جنوب شرقی تولید کرده که در معروف ترین نمونه هایش دو سریال پرمخاطب به زبان تامیل (زبان گویش مردم سریلانکا و بخشی از هند) تولید کرده است. ووت با همکاری «TV13»، 16 شبکه تلویزیونی و بخش های خبری اختصاصی به ۱۳ زبان را نیز در خود جای داده است.

«نتفلیکس» سه سریال اورجینال هندی جدید می سازد

اولین نظرات درباره اولین سریال اوریجینال هندی نتفلیکس: یک تجربه نسبتا خوب!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط