سرویس های VOD در روز کارگر سینما را شکست دادند!

IPTVGUIDE

آرشیوی: ۱۳ شهریور ۱۳۹۶

طبق رسمی قدیمی و سالانه تعطیلی روز کارگر در آمریکا (۴ سپتامبر /۱۳ شهریور) عده زیادی را به سینماها می کشاند و معمولا رکورد گیشه در این روز شکسته می شود. اما امسال «Box Office» روز کارگر برای سینماها یک شکست مطلق بود.

در بین تعطیلات روز کارگر طی دو دهه گذشته بدترین آمار را فروش گیشه در آمریکا متعلق به امسال بود و جالب اینجاست که سرویس های «VOD» به عنوان رقبای جدی سینما عملکرد بسیار فوق العاده ای داشتند. این یعنی مردم ترجیح دادند به جای رفتن به سینما، فیلم و سریال های محبوب خود را از در خانه و از طریق سرویس های «VOD» ببینند.

در گزارش های قبلی به نقش «PVOD» در صنعت استریم و تولید فیلم هایی که هیچ گاه در سینما اکران نمی شوند اشاره کردیم و در آخر به این نتیجه رسیدیم که صنعت استریم می تواند تهدیدی برای سینما ها باشد اما این اولین باری است که صنعت «VOD» در یک روز سمبلیک سبب کاهش فروش گیشه سینما شده است.

در سه سال گذشته تراکنش مالی سرویس های استریم در روز کارگر نسبت به متوسط تراکنش آنها در روزهای تعطیل آخر هفته افزایش صد در صدی داشته است. بر اساس آمار «One2One Media» که بر اساس مطالعه ۴۰ سرویس پولی استریم تهیه شده، مشتریان این سرویس ها در روز کارگر، بیشتر زنان ۲۵ تا۵۴ سال بوده اند.

در روز کارگر سال ۲۰۱۶، درآمد غول های شبکه های کابلی از سرویس های «VOD» 97 درصد بیشتر از مابقی آخر هفته های سال بود. معمولا درآمد اصلی سرویس های «VOD» و استریم در روزهای تعطیل و آخر هفته ها بدست می آید. به همین دلیل آمار تعداد بینند هدر روز کارگر با آخر هفته ها مقایسه شده است.

البته شاید یکی از دلایلی که گیشه روز کارگر امسال دچار زیان بالایی شده این است که استودیوها هیچ فیلم بزرگی را در این روز اکران نکردند. این در حالی است که در تابستان امسال بلاک باسترهای بسیاری در بسترهای «VOD» ارائه شده اند. فیلم های محبوبی چون «Guardian of Galaxy vol 2»، «Alien: Covenant» و «King Arthur» دقیقا روز کارگر بر روی بسترهای «VOD» قرار گرفتند.

از طرفی روز کارگر به معنای اتمام تعطیلات تابستانی و بازگشایی مدارس است و خانواده ها امسال ترجیح دادند تا به جای رفتن به سینما در خانه های خود برنامه های محبوب خود را تماشا کنند. همچنین، در این روزها هیچ رویداد ورزشی جذاب، شو و برنامه تلویزیونی زنده و پرمخاطبی ار تلویزیون های سنتی پخش نمی شود و تمامی برنامه های جدید با شروع فصل پاییز شروع خواهند شد. از این رو عامه مردم سرویس های «VOD» را جایگزین سایر تفریحات خود کردند.

با این اوصاف به نظر هشداری که سینمایی ها در مورد کمتر شدن اقبال عمومی به سینما رفتن در طی سال های اخیر داده اند کم کم در حال تبدیل شدن به واقعیت است. واقعیتی که باید منتظر ماند و دید صنعت ۱۲۰ ساله سینما قرار است چه واکنشی در سال های آینده به آن نشان دهد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط