شباهت های ترسناک «Westworld» با دنیای واقعی!

IPTVGUIDE

بسیاری از شیفتگان سریال «Westworld» معتقدند این سریال الهام بخش تفکرات عمیقی است و این اعتقاد نه تنها در مورد تماشاگران این سریال صدق می کند بلکه حتی عوامل سازنده اش هم به چنین چیزی اذعان دارند!
یک نمونه از این عوامل جفری رایت، ستاره سریال و ایفاگر نقش آرنولد یکی از موسسین پارک وست ورلد و میزبان شبیه سازی شده پس از مرگ او یعنی برنارد است.
جفری رایت که با مرگ کاراکتر اصلی اش در پایان فصل یک حالا در نقش برنارد در فصل دوم ظاهر شده در گفت و گوی اخیر خود از عناصری در سریال «وست ورلد» صحبت کرده که وجودشان در دنیای واقعی را نمی توان نادیده گرفت.
او این سریال را «جست و جویی در تکنولوژی مالکانه و سلطه گر و درباره سوء استفاده از این ابزارها و قدرت» توصیف کرده است.
رایت با این حال اشاره کرده که این درون مایه ها برای او چیز جدیدی نیستند و گفته پیش از آن که مشغول بازی در وست ورلد شود به این موضوعات فکر می کرده چون «لازم به توضیح نیست که همه ما چطور به تکنولوژی پیوند خورده ایم و حتی اگر ربات هایی وجود نداشته باشند که عاشق شان شویم اما قطعا عاشق گوشی های همراه خودمان هستیم.»
این بازیگر در ادامه گفته برای او هدف پنهان در پشت اعتیاد ما به این جور چیزها و اینکه بازی نهایی چه خواهد بود بیشترین جذابیت را دارد و منظورش را با یک مثال اینطور می رساند:«اخیرا بحث هایی درباره کنترل و نظارت دولتی شکل گرفته است، اما میزان بحث درباره کنترل و نظارت سازمانی هیچ وقت به پای آن نرسیده است. در حالی که امروزه کمپانی های بزرگ نسبت به آنچه دولت ها درباره زندگی های ما می دانند از چیزهای بسیار بیشتری خبر دارند. آن ها دسترسی آزادانه تری از دولت ها به زندگی همه ما دارند و ما هم به میل خودمان آن را در اختیارشان قرار می دهیم. این و موارد زیاد دیگری در دنیای وست ورلد مشترک با دنیای واقعی هستند.»
اما شاید جذاب ترین بخش گفت و گوی رایت جایی باشد که او به سراغ آینده وست ورلد می رود. او تماشاگران را به اپیزود پایلوت سریال ارجاع می دهد و می گوید «در پایان فصل دوم ناگزیر باید به اپیزود پایلوت سر بزنید چون نخ کلافی که در اولین اپیزود به هم پیچیده شد در پایان این فصل تا حدودی از هم باز می شود و شکل زنگ خطر و آژیرهای قرمز را به خود میگیرد.»
با این توصیفات، بستر مشترکی که وست ورلد با دنیای واقعی دارد حالا بیشتر از گذشته ترسناک به نظر می رسد و باید دید در نهایت لیزا جوی و جاناتان نولان چه خوابی برای سرنوشت جهانی که خلق کرده اند می بینند. خوابی که شاید به نوعی تعبیرش در دنیای امروز هم امکان پذیر باشد.
فصل دوم وست ورلد در حال حاضر از شبکه HBO در حال پخش است.

IPTVGuide

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط