شکست زود هنگام سریال جدید خالقان «بازی تاج و تخت»

IPTVGUIDE

آرشیوی: ۱۳ مهر ۱۳۹۶

دن وایس و دیوید بنیوف خالقان «بازی تاج و تخت» از مدتی قبل پیش تولید سریال جدید خود با نام «Confederate» آغاز کردند اما یک اشتباه رسانه ای این سریال را دچار حاشیه های فراوانی کرده است، حاشیه هایی که همچنان ادامه دارد.

موفقیت سریال «بازی تاج و تخت» سبب شده تا مدیران شبکه «HBO» از مدت ها پیش به دنبال جایگزینی مناسب برای این سریال باشند. ایده های بلندپروازانه مانند ایده سریال «جهان غرب» و همکاری جاتان نولان به عنوان یکی از خلاق ترین نویسندگان دنیای سینما و تلویزیون با هدف تولید سریالی در حد اندازه «بازی تاج و تخت» انجام شد ولی این سریال آن گونه که انتظار می رفت نظر مثبت منتقدان را جلب نکرد و حتی بزرگ ترین ناکام امی ۲۰۱۷ لقب گرفت.

در «جهان غرب» نولان دنیایی را به تصویر کشیده که در آن انسان های ثروتمند می توانند با پرداخت هزینه ای گزاف وارد یک غرب وحشی دست ساز شوند و هر کاری که می خواهند با ربات های این دنیای خیالی انجام دهند. البته با توجه به موضوع بکر سریال امکان دارد در فصل های آینده موفقیت بیشتری بدست بیاورد.

اما مدتی است شبکه «HBO» تلاش دیگری را هم در این زمینه شروع کرده و با همکاری سازندگان بازی تاج و تخت تلاش دارد تا جهانی جدیدی این بار با محوریت دوره ای متلاطم و سیاه در تاریخ آمریکا بسازد.

«Confederate» به دوره مهمی از جنگ های داخلی آمریکا می پردازد، جنگ هایی که در نتیجه آن و به مرور آیین برده داری در آمریکا از بین رفت. اما نکته مهم اینجاست که وایس و بنیوف در جهان خیالی خود، پیروز جنگ را حامیان برده داری انتخاب کرده اند. خبر مرتبط به جنجال های این سریال را از طریق این لینک مطالعه کنید.

با توجه به وقایع سیاسی و رویدادهای نژادپرستانه چند ماه اخیر آمریکا، خبر تولید چنین سریالی جنجال های بسیاری به همراه داشت. در حالی که تنها چند روز از انتشار خبر پروژه جدید شبکه «HBO» با همکاری خالقان سریال «بازی تاج و تخت» گذشته بود، موج عظیمی از اعتراضات به سمت این سریال و تهیه کنندگان آن سرازیر شد. پس از آن کمپین معترضان به تعبیض نژادی و برده داری برای جلوگیری از تولید این سریال شکل گرفت و هشتگ «نه به کنفدراسیون/ #NoConfederate» در تویئتر به راه افتاد.

پیش از این نیز کیسی بلویز مدیر برنامه ریزی شبکه «HBO» در جریان کنفرانس «انجمن منتفقدان تلویزیونی» به اشتباه این شبکه در زمینه معرفی نه چندان کامل سریال «کنفرانس» که باعث سو برداشت هایی شده اعتراف کرده و گفته بود:«این اشتباه از سوی ما یعنی شبکه «HBO» بوده و نه تهیه کنندگان. ایده این سریال ایده ای بسیار حساسیت برانگیز است که باید با احتیاط و وسواس کافی ساخته شود. معرفی این ایده در کنفرانس مطبوعاتی باید با حساسیت و وسواس بیشتری انجام می شد و این اشتباه و کم کاری را شبکه «HBO» می پذیرد.»

او همچنین قضاوت درباره این پروژه را به بینندگان سریال واگذار کرده بود:«فکر می کنم تنها بینندگان هستند که می توانند درباره محصول نهایی ما قضاوت کنند. مطمئن هستم هنرمندانی که کار ساخت این سریال را برعهده دارند با بی طرفی کامل و با دقت زیاد آن را خواهند ساخت.»

اما به تازگی ریچارد پلپلر مدیر شبکه های پولی «HBO»نیز گفته اشتباه در نحوه معرفی این سریال ضربه غیر قابل جبرانی به این سریال وارد کرده و مدیران ارتباط با مشتریان و همچنین مدیر بخش رسانه ای این شبکه باید برای اشتباه خود تاوان پس دهند. به گفته وی معرفی چنین سریالی با یک ایده جنجالی تنها در سه پاراگراف سبب شد تا موضوع سریال و هدف از ساخت آن کاملا به صورت دیگری جلوه کند و اهداف مبارزه با افکار نژادپرستانه این سریال به اشتباه تعبیر شود.

او در ادامه افزوده:«ما باید اعتراف کنیم که «HBO» برای معرفی این سریال گند زده و شاید جبران آن محال باشد. در دنیای امروز سرمایه گذاری برای تولید محتوای اورجینال با شیب رشد غیر قابل باوری افزایش می یابد و از سوی دیگر اشتباه انسانی نیز بیش از گذشته می تواند سرنوشت ساز باشد. دیگر جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و زمان برای معرفی محصول بسیار محدود است و باید از آن با هوشمندی بسیار استفاده شود. البته ما تلاش می کنیم تا در ادامه راه معرفی بهتری از سریال «Confederate» ارائه دهیم تا مخاطب با نیت اصلی تولید این سریال آشنا شود.»

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط