غول صنعت ارتباطات مانعی برای بزرگترین معامله صنعت سرگرمی!

IPTVGUIDE

ماه ها از خبر ادغام دیزنی و فاکس می گذرد و همه منتظرند تا یکی از بزرگترین اتفاقات تاریخ صنعت رسانه و سرگرمی رخ دهد اما بزرگترین ادغام صنعت سرگرمی فعلا با چالش های قانونی زیادی دست و پنجه نرم می کند. در حالی که به نظر می رسید همه چیز بین دیزنی و فاکس تمام شده اما به تازگی «کامکست» به عنوان غول دنیای ارتباطات به یکباره با پیشنهادی وسوسه کننده تصمیم گرفته فاکس را از چنگال دیزنی برباید.

بر اساس سه منبع آگاه رویترز کامکست تلاش دارد تا با پیشنهادی ۶۰ میلیارد دلاری بخشی از دارایی های فاکس را در اختیار بگیرد.

*در همین زمینه بخوانید: ادغام دیزنی و فاکس ترامپ را نگران کرد!

در ماه دسامبر دیزنی و فاکس بر سر ادغام بخش های بزرگی از فاکس شامل شبکه های کابلی و استودیوهای تولید برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی به توافق رسیدند. این توافق با رقم ۵۲ میلیارد دلار رسانه ای شد و از آن زمان تا به امروز این فرایند در مارپیچ چگونگی ادغام و چالش های قانونی قرار دارد.

*در همین زمینه بخوانید: بزرگترین معامله قرن، ابرغول شدن «دیزنی» و پیامدهایش در صنعت استریم

حالا و با وجود مشکلات متعدد بر سر راه ادغام فاکس و دیزنی، کامکست تلاش دارد تا با هموار ساختن مسیر ادغام فاکس این معامله پرسود را به نفع خودش تمام کند و به نظر برایان رابرتز، مدیر عامل کامکست چنین اتفاقی قریب الوقوع است. در نمونه مشابه دیگر، ادغام تایم وارنر و کمپانی ارتباطات «AT & T» نیز در دادگاه های آمریکا در جریان است.

*در همین زمینه بخوانید: «قانون رقابت عادلانه» سد راه ادغام «AT&T» و «Time Warner»

تا صدور حکم نهایی دادگاه برای معامله ۸۵ میلیارد دلاری فعلا یک ماه زمان باقی مانده و کامکست به عنوان رقیب «AT&T» معتقد است که این ادغام می تواند فرایند خرید فاکس توسط کامکست را هموار سازد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط