مالک آمازون ثروتمندترین مرد جهان شد!+ ویدئو با زیرنویس اختصاصی

IPTVGUIDE

آرشیوی: ۹ آبان ۱۳۹۶
مخاطبان صنعت استریم و سریال سازی جف بزوس را به عنوان مدیرعامل یکی از غول های این صنعت یعنی «آمازون» می شناسند. مردی که در زیر مجموعه اش سرویس استریمینگ «آمازون پرایم» را هدایت می کند و مدتی است فعالیت کمپانی بزرگ او در زمینه سریال سازی حسابی ترس به دل رقبای قدرتمندی مثل «نتفلیکس» و هولو انداخته است.

ثروتمندترین مرد جهان شدن بزوس در حالی رخ داده که طی چند هفته اخیر سرویس استریمینگ «آمازون» با بحران مدیریتی هولناکی دست و پنجه نرم کرده و چهار نفر از اصلی ترین مدیران محتوای این سرویس به دلایل مختلف با آن قطع همکاری کردند. مهم ترین آن ها روی پرایس بود مدیر استودیوهای تولید آمازون بود که پس از رسوایی هاروی واینستین او هم با اتهام تجاوز رو به رو و مجبور به استعفا شد. پس از او مرگان وندال، مدیر بخش توسعه بین الملل این سرویس که تاثیر بسیاری در انعقاد قراردادهای همکاری با تولیدکنندگان سایر کشورها داشت، استعفای خود را به جف بزوس تسلیم کرد و به شرکت رقیب، یعنی اپل پیوست و جو لوئیس مدیر استودیوهای تولید ژانرهای درام و کمدی و کونارد ریگز مدیر تولیدات مستندها و ریلیتی شوها نیز به فاصله چند روز پس از این دو استعفا، از کار در آمازون کناره گیری کردند.

با این حال به نظر می رسد همه این اتفاقات در وضعیت کمپانی جف بزوس تاثیر ویران کننده ای نداشته است.

بر اساس گزارش ها درآمد آمازون در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۷ با افزایش قیمت ۱۱ درصدی سهام همراه بوده است؛ این یعنی جف بزوس پس از سال ها سلطه بیل گیتس او را پشت سر گذاشته و به ثروتمندترین مرد جهان تبدیل شده است.

بر اساس گزارش لحظه به لحظه «فوریز»، روز جمعه جف بزوس، مالک و مؤسس آمازون با ۹۱.۶ میلیارد دلار به ثروتمندترین مرد جهان تبدیل شد. با افزایش قیمت سهام آمازون روز یکشنبه، ۹ میلیارد دیگر بر سرمایه شخصی جف بزوس افزوده شد و او بیل گیتس، رقیب سرسخت خود را پشت سر گذاشت.

در ۲۷ جولای نیز جف بزوس برای چند ساعت ثروتمندترین مرد جهان بود اما پس از باز شدن بورس نیویورک بیل گیتس دوباره جایگاه خود را از بزوس پس گرفت.

در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷، آمازون ۴۳.۷ میلیارد دلار از فروش پستی کسب کرد و این آمار نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد رشد داشته است. درآمد ۳ ماه سوم سال ۲۰۱۷ آمازون ۲۵۶ میلیون دلار بوده است. این رقم یعنی ۵۲ سنت به قیمت هر سهم آمازون افزوده شده و پیش بینی های وال استریت در مورد فروش پستی آمازون اشتباه از آب درآمده است. وال استریت پیش بینی کرده بود آمازون ۴۱.۶ میلیون فروش پستی خواهد داشت و درآمد حاصل از آن سبب افزایش ۷ سنتی هر سهم آن خواهد شد.

قدرت آمازون در صنعت تجارت الکترونیک به قدری بزرگ است که ۴۴ درصد از هر دلار خرید انجام شده در فضای دیجیتال به آمازون مربوط می شود. این رقم در سال گذشته ۳۸ درصد بود.

در ۲۸ اوت نیز آمازون قرارداد ۱۳.۷ میلیارد دلاری خود برای خرید «Whole Foods» را نهایی کرد و انتظار می رود تا آمازون ۱.۳ میلیارد دلار از فروشگاه غذای «Whole Food» درآمد کسب کند.

بر اساس پیش بینی «eMarketer» آمازون در پایان سال ۲۰۱۷، ۱.۶۵ میلیارد دلار درآمد از محل تبلیغات خواهد داشت. با چنین درآمدی آمازون به پنجمین پلتفرم پر درآمد از محل تبلیغات دیجیتال بدل خواهد شد.

جف بزوس ۵۳ ساله، آمازون را در سال ۱۹۹۴ پایه گذاری کرد. آمازون در ابتدا به عنوان کتاب فروشی آنلاین فعالیت می کرد ولی بعدها مدام زیرشاخه های مختلف در زمینه های گوناگون به آم اضافه شد که سرویس استریمینگ «آمازون» یکی از آن زیر شاخته هاست.

البته شاید بزوس از چند هفته پیش این اتفاق را پیش بینی می کرد چرا که او به تازگی جلسه ای با مدیران سرویس استریمینگ خود گذاشته بود و از آن ها خواسته بود با بلندپروازی های حرفه ای کاری کنند که این سرویس بتواند به سطح رقبای خود در صنعت استریم و حتی تلویزیون های کابلی برسد و حالا باید دید با وجود بحران های متعددی که پیش آمده جف بزوس چگونه می تواند قدرت را به سرویس استریمینگ خود بازگرداند.

در ادامه می توانید با پیشینه زندگی حرفه جف بزوس بیشتر آشنا شوید.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط