مایکل کلی ستاره «خانه پوشالی»، از روزهای بدون کوین اسپیسی می‌گوید

IPTVGUIDE

شش ماه از زمان اخراج ناباورانه کوین اسپیسی از گروه بازیگران فصل آخر سریال «خانه پوشالی»، محصول سیاسی و پرطرفدار نتفلیکس می گذرد. سریالی که اولین محصول اورجینال این سرویس استریم بود و اسپیسی با بازی در نقش فرانک آندرود نه تنها یک شاه نقش به کارنامه کاری اش اضافه کرد بلکه تبدیل به ستاره بی چون و چرای سریال های تلویزیونی شد و کلی جایزه ریز و درشت به دست آورد!

با این حال از چند ماه پیش همه چیز برای اسپیسی رنگ و بوی دردآوری گرفته است. پس از آن که اخبار مربوط به تجاوز و تعرض جنسی علیه او در رسانه های عمومی افشا شد، این بازیگر سرشناس تاوان های سنگینی برای زندگی حرفه ای اش داد از جمله تعطیلی بنیاد خیریه کوین اسپیسی با سابقه فعالیت از سال ۲۰۰۸ در بریتانیا و ایالات متحده یا حذف نقش مهم و دیدنی اش در «همه پول های دنیا» آخرین فیلم ریدلی اسکات.

در همین رابطخه بخوانید: رونمایی از «خانه پوشالی» بدون کوین اسپیسی!

اما بدون شک تاوان اصلی اسپیسی در بازیگری حذف او از سریال «خانه پوشالی» بود. نتفلیکس و استودیو مدیا رایتس کاپیتال به عنوان سازندگان سریال، پس از انتشار اخبار ابتدا تولید فصل ششم «خانه پوشالی» را متوقف ساختند و پس از چند روز مذاکره فشرده، به شکل رسمی خبر مربوط به تعلیق همکاری با ستاره سریالشان را پیش از قطعی شدن گناهکار بودن اسپیسی در موارد اتهامی اعلام کردند.

در همین رابطه بخوانید: رسوایی کوین اسپیسی، فرانک آندروود را به کشتن داد!

 ابتدا کمتر کسی تصور می کرد این تصمیم جدی باشد اما با از سرگیری تولید سریال از ژانویه ۲۰۱۸، مشخص شد در فیلمنامه جدید، همسر رئیس جمهور، کلر آندروود با بازی رابین رایت در مرکز قدرت نشانده شده است! در این میان، مایکل کلی که پس از زوج در راس قدرت، در نقش محبوب‌ترین کاراکتر فرعی سریال یعنی داگ استمپر رئیس کارکنان کاخ سفید بازی می‌کند و برای بازی در این نقش نامزد دریافت جایزه امی هم شده، در گفت و گویی برای اولین بار درباره «خانه پوشالی» جدید پس از جدایی اسپیسی از مجموعه صحبت کرده است.

جالب است که او در ابتدای این گفت و گو می‌گوید با وجود همه اتفاقات پیش آمده نمی‌توانسته بابت از سرگیری تولید و بازگشت عوامل ساخت برای به پایان رساندن این مجموعه "خوشحال‌تر از این" باشد. اما شاید اولین سوالی که برای علاقه مندان به سریال مهم باشد این است که بازگشت به صحنه فیلمبرداری، در همان مرحله و با همان طراحی، ولی کمی دگرگون شده و با حضور رئیس جمهور و کاراکترهایی جدید چطور تجربه ای بوده است؟ آن هم با وجود اخبارهای مربوط به کوین اسپیسی؟

کلی احساسش به این موضوع را عجیب توصیف می کند: «تقریبا بیشتر کار من، به جز صحنه هایم با ریچل (برازنان) با کوین بود. قادر به توصیف آن با کلمات نیستم. تغییر ناگهانی دنیایی که برای مدتی طولانی در آن بودید باعث میشود هزاران احساس مختلف به شما دست بدهد. نمی خواهم زیاد درباره اش صحبت کنم چون از جهات زیادی قلبم را شکست». با این وجود آن طور که ظاهر ماجرا نشان می دهد دوستی کلی و اسپیسی در دنیای واقعی چندان صمیمانه نبوده است چراکه کلی در پاسخ به اینکه آیا از آن زمان با اسپیسی مکالمه ای داشته است می گوید هرچه می داند تنها بر اساس چیزهاییست که شنیده:«خیلی سخت است که شما از صحبت مداوم با یک نفر ناگهان به بی‌خبری از او برسید. هنوز در حال هضم اتفاقات پیش آمده هستم. هنوز نظری درباره‌اش ندارم و این اولین بار است که در این باره صحبت می کنم. فکر کنم چیزهای زیادی هنوز درونم در جریان هستند که هضم‌شان برایم سخت است.»

کلی درباره پروسه تولید سریال با شرایط جدید هم می گوید: «خوشبختانه رابین رایت(کلر آندروود) در پایان فصل قبلی رئیس جمهور شد. وگرنه در موقعیت بسیار بدی گیر می کردیم. اما همه چیز جور درآمد. رابین به شدت بازیگر با استعدادی است. نمی گویم بدون هیچ تلاشی این کار را می کند، چون از جانش مایه می گذارد. اما شکلی که او این کاراکتر را بازی می کند... فقط می توانید به او نگاه کنید و یاد بگیرید ... من تمام آن سال ها فرصت یاد گرفتن از کوین را داشتم و حالا قرار است از رابین چیزهای زیادی یاد بگیرم. به عنوان یک بازیگر خوش شانس تر از این نمیتوانستم باشم. این برایم بزرگترین کلاس بازیگری در طی شش سال گذشته بود.»

نکته غافلگیرکننده درباره کلی این است که او در دنیای واقعی هم به فعالیتهای سیاسی مشغول است و برای مقامات ارشد کشورش لابی گری می کند و پیشنهادات پیش از این شنیده نشده‌ای به دنیای سیاست دارد: «من هربار که به [کاپیتال] هیل میروم با دموکرات ها و جمهوری خواهان زیادی ملاقات می کنم. و چیزی که آنجا می بینم این است که مردم با وجدان هستند. مشکل اصلی از نظر من این است که این دو گروه، رای دهندگانشان، سناتورها و اعضای مرد و زن کنگره تنها هدف شان رای دادن به حزبی است که با آن موافق هستند. یکی از چیزهایی که من در سال های اخیر به آن فکر می کنم این است که چرا حزب سومی وجود ندارد. فقط بیایید فرض کنیم که نفر سومی وجود داشته باشد که بتواند از زبان همه حرف بزند، نمی گویم آن یک نفر باید من باشم. فکر کنید یک نفر مثل بیل گیتس بیاید و وارد کار شود و کسی مثل مایکل کلی را نامزد ریاست جمهوری کند. منظورم این نیست که من می خواهم این کار را انجام دهم اما چطور میشود اگر که کسی با این خصوصیات پیدا شود و صادقانه و روراست حرف مردم را بزند و به عنوان حزبی مستقل فعال باشد.»

البته بعید نیست کلی با وجود تمرین دیدن در همین عرصه در دنیای تلویزیون برای برعهده گرفتن این مسئولیت در دنیای واقعی دورخیز کرده باشد، گرچه خودش نظر دیگری دارد: «در حال حاضر اوقات خوشی را در دنیای بازیگری می گذرانم. مثل این است که در یک رویا زندگی می کنم. فعلا قصد ندارم این را بخاطر سیاست از دست بدهم. ولی شاید یک روز زمانش برسد.» گروه بازیگران تازه ترین فصل خانه پوشالی با حضور رابین رایت و مایکل کلی در کنار دایان لین و گرگ کینئیر به عنوان چهره‌های جدید حاضر در سریال، فیلمبرداری فصل ششم و آخر خانه پوشالی را در مریلند آغاز کرده اند، آن هم بدون حضور اسپیسی رئیس جمهوری که دستی دستی خودش را به کشتن داد!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط