محتوای اورجینال مجانی، راه جدید «یوتیوب» برای بدست آوردن بازار هند!

آرامه بندری

شعبه «یوتیوب» در هند، یکی از بزرگترین بازارهای این غول ویدیو محور در جهان است. هند ماهانه بیش از ۲۴۵ میلیون کاربر منحصر به فرد دارد و قلب تپنده بزرگترین سرویس به اشتراک گذاری ویدئو را تشکیل داده است. حالا مدیران یوتیوب تصمیم گرفته اند تا محتوای تولید شده این سرویس را به صورت رایگان به آی پی های هند عرضه کنند.

البته هندی ها باید محتوای رایگان را با تبلیغات ببینند. این دسته از محتوا پیش از این تحت برند «یوتیوب رِد» و به صورت اشتراکی در اختیار بازار آمریکا و چند کشور دیگر قرار گرفته است. لازم به ذکر است که در ماه های گذشته یوتیوب تغییراتی در سرویس های خود ایجاد کرده و با تغییر برند «یوتیوب رد» به یوتیوب پریمیوم و راه اندازی سرویس استریم موسیقی وارد فاز جدیدی از روند توسعه خود شده است.

البته یوتیوب تنها سرویس ارائه دهنده محتوای ویدیویی در هند نیست و این کشور با بازار بزرگی که در اختیار دارد، میزبان سرویس های استریم بین المللی بزرگی نظیر نتفلیکس، آمازون، هات استار و همچنین سرویس های قدرتمند داخلی مانند ویاک و ووت است. تمامی سرویس های خارجی به شدت در حال سرمایه گذاری برای تولید محتوای اختصاصی در بازار هند هستند.

در همین رابطه بخوانید:آغاز به کار سرویس استریم تازه یوتیوب در ۱۲ کشور

مینی سریال «غول» تولید نتفلیکس در چند هفته گذشته با اقبال مخاطبان هندی و غیر هندی رو به رو شد و به نظر می رسد با این استقبال سرمایه گذاری نتفلیکس در هند همچنان ادامه داشته باشد. یوتیوب هم در این بازار بی کار ننشسته و قرار است تا سال ۲۰۱۹، حدود ۵۰ محتوا جدید تولید کند. البته تا الان ۶۰ پروژه را به سرانجام رسانده.

در همین رابطه بخوانید: افزایش نظارت یوتیوب بر اپلیکیشن «YouTube Kids»

آن ها همچنین از درآمد حاصل از تبلیغات هم سود هنگفتی می کنند. با توجه به بزرگی بازار هند، در دسترس قرار گرفتن رایگان محتوای اوریجینال یوتیوب برای آی پی های هندی می تواند میلیون ها کاربر هندی را به سمت محتوای اورجینال این سرویس هدایت کند و این امر سبب درامد زایی گسترده یوتیوب از متقاضیان تبلیغات هندی می شود.

در همین رابطه بخوانید: جهش چشمگیر و میلیاردی درآمد «یوتیوب» از تبلیغات

برای درک میزان تمرکز کاربران یوتیوب در هند، مدیر شعبه هند یوتیوب مثالی در مورد ایستگاه های مترو بیان کرده است. ۶۰ درصد از کل محتوای دیده شده یوتیوب در هند از ۶ ایستگاه مترو این کشور صورت می گیرد. در ایستگاه های مترو اینترنت پر سرعت و رایگان وجود دارد و روزانه هزاران نفر صرفا برای بهره مندی از اینترنت رایگان و پر سرعت در این ایستگاه ها تردد می کنند.

فعلا نسخه پریمیوم یوتیوب در هندوستان عرضه نشده و مدیران شعبه هند یوتیوب معتقدند که عرضه رایگان محتوای اورجینال یوتیوب راهی برای بازاریابی نسخه پریمیوم آن در هند است.

دردسر بزرگ برای یوتیوب؛ جمع آوری غیرقانونی اطلاعات کاربران کودک!

یوتیوب چه خوابی برای افزایش تبلیغات در «YouTube TV» دیده؟!

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط