ناامیدی از «Succession»؛ سریالی که HBO امید زیادی به آن داشت

IPTVGUIDE

درام آمریکایی « Succession » که از ۳ ژوئیه در شبکه HBO آغاز به پخش کرده یکی از آن سریال هایی بود که با توجه به داستان و تیم تولیدش HBO امید زیادی به پرمخاطب شدنش داشت اما به نظر می رسد این سریال نتوانسته اصلی ترین انتظارات را برآورده کند و منتقدان و حتی مخاطبان روی خوشی به آن نشان ندا ه اند.

« Succession » یا همان «وراثت» داستان یک خانواده آمریکایی که صاحب بزرگترین کمپانی رسانه ای جهان هستند را روایت می کند. این سریال که نام هایی همچون جسی آرمسترانگ، آدام مک کی (رکود بزرگ) و ویل فرل را در گروه سازندگان اش دارد، نظرات متفاوتی از منتقدان گرفته که برخی از آن ها ناامید از برآورده شدن انتظاراتی که داشتند پس از تماشای سریال دست به قلم شده اند.

یکی از آن ها درن فرنیچ، نویسنده اینترتینمنت ویکلی است که با توصیف این سریال به عنوان ملغمه ای عجیب، ترکیب هجویه و احساسات گرایی در آن را شکست خورده تلقی می کند. او می نویسد داستان پردازی سریال در طول اپیزودهایش پیشنهاد دهنده یک لحن کمیک تند و بُرنده است این در حالی است که موضوع اصلی سریال این نیست.

فرینچ نوشته کلیت سریال مثل یک سیتکام نیم ساعته پر آب و تاب است که جایی در میانه راه در جنگل کمدی-درام گم شده است. این در حالی است که او با اشاره به کارنامه کاری سازندگان آن از جمله جسی آرمسترانگ خالق این سریال که سازندگان سریال سیاسی-کمدی بریتانیایی «The Thick of It» بوده و آدام مک کی تهیه کننده که کارگردانی اولین اپیزود این سریال را هم برعهده دارد و قبلا از ویل فرل بازی های کمیکی گرفته معتقد است نتیجه نهایی اثر اصلا راضی کننده نیست.

البته برخی منتقدان دیگر نقاط مثبتی هم در سریال پیدا کرده اند که بیشتر لذتشان از اجرای بازیگران سریال بوده است. مثلا متیو گیلبرت از بوستون گلوب بازی برایان کاکس در نقش لوگان روی، رئیس خانواده را تحسین می کند و از نظر او شاید تنها برگ برنده این سریال حضور این بازیگر باشد. گیلبرت می نویسد اگر رابرت آلتمن، فیلمساز فقید و مطرح سینما چنین نقشی را بازی می کرد دقیقا همان چیزی می شد که کاکس در این نقش پدرسالارانه ارائه داده و او در نتیجه استفاده از یک جور هوشمندی، پنهان کاری و شاید زوال عقل کاراکترش نوعی بار شکسپیرگونه به اجرای خود اضافه کرده است.

«مرد قلعه بالا» سومین فصلش نیامده برای چهارمی تمدید شد!

ساخت نسخه سینمایی سریال «ِDeadwood» تقریبا قطعی شد!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط