نتفلیکس برنده ای همه جانبه در صنعت تلویزیون!

IPTVGUIDE

جدا از تولید، توزیع جهانی محتوای با کیفیت تلویزیونی یکی از اصلی ترین دغدغه های بسیاری از شبکه های تلویزیونی است. امروزه محتوای با کیفیت در سراسر جهان بازار خوبی دارد اما این محتوا را چگونه می توان به درستی در سراسر جهان توزیع کرد؟

به نظر می رسد پاسخ این سوال تنها در اختیار شبکه های توزیع کننده جهانی و بزرگی مثل نتفلیکس باشد. در حال حاضر نتفلیکس تلاش می کند با قراردادهای انحصاری توزیع جهانی محتوای تولید شده در شبکه ها و استودیوهای آمریکا را به دست آورد.

شاید بتوان گفت برخی شبکه های کابلی آمریکا مانند «CBS»، «AMC»، «NBC» و «CW»، جزو بهترین تولیدکنندگان اثر در صنعت تلویزیون هستند اما محتوای خوب آن ها در ابعاد جهانی توزیع مناسبی ندارند و این دقیقا جایی است که نتفلیکس با توزیع جهانی مناسب وارد بازار می شود. یک برد دو طرفه، هم سریال های جذاب تولید کنندگان به بازار مناسبی می رسد و هم آرشیو محتوای نتفلیکس بیش از پیش تقویت می شود.

نتفلیکس تابستان گذشته در قراردادهایی که با چهار شبکه ملی آمریکا بسته توزیع محصولات جهانی آن ها را بر عهده گرفت. توزیع کمدی جذاب «Good Girl» محصول شبکه «NBC» یا سریال های موفق شبکه «AMC» مثل «Better Call Saul» با تنها یک روز تاخیر پس از نمایش در آمریکا نمونه هایی از محصولاتی هستند که با حضور نتفلیکس به عنوان توزیع کننده بسیار بیشتر از گذشته دیده شده اند.

البته از چندی پیش برخی شبکه های ملی مانند «CBS» و «CW» از سرویس های استریم خود رونمایی کرده اند؛ مثلا «CBS All Access» سرویس استریم شبکه «CBS» است که به زودی محتوای روز این شبکه را نمایش خواهد داد. اما فعلا به نظر نمی رسد که این سرویس ها مانعی بر سر راه نتفلیکس برای در اختیار گرفتن حقوق پخش آثار این شبکه ها باشند.

بر اساس آمارها نتفلیکس ۱۹۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد و قطعا هر تولیدکننده ای خواهان استفاده از چنین بازار بزرگی برای نمایش محصولات خود است و فعلا تا توسعه مناسب سرویس های استریم شبکه های کابلی، نتفلیکس می تواند محتوای این شبکه ها را در سراسر جهان توزیع کند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط