نتفلیکس چطور به بزرگترین رقیب شبکه HBO در جوایز امی امسال بدل شد

IPTVGUIDE

برای اولین بار طی ۱۷ سال گذشته، شبکه HBO در صدر نامزدی های جوایز  امی نیست. این افتخار در این دوره از جوایز نصیب سرویس استریم نتفلیکس  شده که با ۱۱۲ نامزدی در مقابل ۱۰۸ نامزدی شبکه HBO خودنمایی می کند.

این اتفاق به شکل حیرت انگیزی غیرمنتظره و سندی بر سرعت بالای فراگیر شدن تلویزیون های آنلاین است، چراکه نتفلیکس تنها پنج سال پیش یعنی در سال ۲۰۱۳ با سریال «خانه پوشالی» در جوایز امی حضور یافت و خود را برای اولین بار به عنوان یکی از مهره های بازی کسب قدرت در صنعت سریال سازی معرفی کرد. این غول صنعت استریم از آن زمان شبکه های تاثیرگذاری همچون ABC، CBS، فاکس و NBC را با تمام مجموعه هایشان خجالت زده کرده است.

با این حال باید این نکته را هم در نظر داشت که چنین دستاوردی بدون هزینه های نجومی محقق نشده است. طبق آمار، نتفلیکس امسال به تنهایی ۱۳ میلیارد دلار برای تولید محتوا خرج خواهد کرد.  این کمپانی در سال ۲۰۱۷ نیز ۶ میلیارد دلار خرج تولید محتوا کرد و شبکه CBS را با بودجه ۴ میلیارد دلاری و HBO را با بودجه ۲ میلیارد دلاری اش کنار زد.

در جوایز امی ۲۰۱۸ دو قطب بزرگ صنعت سریال سازی یعنی HBO با آثاری جون «بازی تاج و تخت» و «وست ورلد» در کنار شبکه FX با سریال «The Americans» و نتفلیکس با سریال های «تاج» و «چیزهای عجیب تر» در کنار استریمر هولو با سریال «سرگذشت ندیمه» سنگرهای شبکه های کابلی و سرویس های آنلاین را در مصاف با یکدیگر حفظ کرده اند. اما نبرد اصلی تنها بین دو سریال «بازی تاج و تخت» متعلق به جبهه شبکه های کابلی و «سرگذشت ندیمه»، فرمانده غاصب سرویس های استریم است. 

«بازی تاج و تخت» امسال پس از یک سال غیبت در جوایز امی با تمام قوا بازگشته است. با این وجود «سرگذشت ندیمه» سال گذشته در نبود قدرتمندترین مدعی جوایز، جایزه بهترین درام را به چنگ آورد و به نوعی جایگاهش را تثبیت کرد. رقابت میان این دو قطب صنعت از هر زمان دیگری غیرقابل پیش بینی تر شده است.

در همین زمینه بخوانید:

پیش بینی «رولینگ استون» از جوایز امی ۲۰۱۸: چه کسی می برد، چه کسی باید ببرد!
برندگان اولین شب از جوایز امی ۲۰۱۸ را بشناسید: بازی تاج و تخت با اقتدار در صدر

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط