نتفلیکس چطور ظاهر تلویزیون را عوض کرده!

IPTVGUIDE

نتفلیکس از زمانی که DVD فیلم‌های اجاره ای را در پاکت‎های قرمز رنگ و روشن برای مشتریانش می فرستاد مسیری طولانی را پیموده است.

این کمپانی به عنوان یک سرویس استریم  کارش را از سال ۲۰۱۳ در برنامه سازی اوریجینال با سریال موفق «خانه پوشالی» شروع کرد، و این قمار خیلی هم خوب نتیجه داد. ماه گذشته، این کمپانی جایگاه شبکه HBO به عنوان تنها شبکه ای که ۱۷سال پیاپی بیشترین تعداد نامزدی در جوایز امی را کسب کرده را از این شبکه ربود و در مجموع ۱۱۲ نامزدی به دست آورد که ۱۳ تای آن برای سریال «تاج» بودند.

کمپانی نتفلیکس امسال اعلام کرده که تخمین می زند ۸ میلیارد دلار برای ساخت ۷۰۰ برنامه/سریال اوریژینال در سراسر دنیا خرج خواهد کرد که ممکن است این رقم تا ۱۳ میلیارد هم افزایش یابد.

سریال های نتفلیکس - از جمله موفقیت آمیزترین آن ها در سال های اخیر یعنی «چیزهای عجیب تر»، «۱۳ دلیل برای اینکه»،«GLOW» «Queer Eye» - ژانرهای کاملا مختلفی را نمایندگی می کنند و همین از نکاتی است که تماشاگر را جذب خود می کند. در نتفلیکس واقعا برای هر کسی با هر سلیقه ای بیش از یک سریال وجود دارد.

اما طبیعتا نتفلیکس به کیفیت هم اهمیت می دهد و برای این کار بهترین ذهن های خلاق را به کار می گمارد که در این زمینه قراردادهای سنگین اخیرش با رایان مرفی (داستان هارور آمریکایی) و شوندا رایمز (آناتومی گری) را می توان مثال زد. یا مثلا خالقی همچون مت گرونینگ که حرفه اش را در شبکه فاکس با سریال های «سیمپسون ها» و «فیوچوراما» آغاز کرد و به اوج رسید، اولین سریال کمدی اش پس از نزدیک به بیست سال با عنوان «Disenchantment» از ۱۷ آگوست پخش می شود، اما این بار در نتفلیکس. 

گرونینگ هم این ویژگی نتفلیکس که چشم اش به تعریف و تمجید یا انتقاد تماشاگران است و نه تبلیغات چی ها را از دلایل انتخاب این کمپانی برای همکاری در ساخت تازه ترین سریال اش خواند. 

ناگفته نماند که نتفلیکس در فکر ساخت فیلم ها و انیمیشن های سینمایی متعدد هم هست.

همچنین از دیگر مدیوم هایی که این استریمر از ژانویه سال آینده به آن ورود پیدا می کند، تاسیس یک کانال رادیویی کمدی ۲۴ ساعته است که اسم بسیار جالبی  هم دارد: «Netflix Is a Joke/نتفلیکس یک شوخی است».

همه این ها را بگذارید کنار هم تا خیلی راحت به این جمع بندی برسید که نتفلیکس چطور ظاهر تلویزیون را عوض کرده است!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط