نوستالژی(۲): «فرار از زندان» سریالی جریان ساز در ایران!

IPTVGUIDE

عمر دیدن جدی سریال های خارجی توسط مخاطبین ایرانی در فضایی غیر از صدا و سیما شاید به یک دهه هم نرسد اما در سال های اخیر به لطف بالا رفتن سرعت اینترنت و دسترسی بسیار آسان به بهترین آثار روز جهان، سریال دیدن در بین بسیاری از ایرانی ها تبدیل به یک عادت و تفریح معمول و جذاب شده و هر روز تعداد بیشتری از مردم ایران مثل همه جای دنیا به جمع سریال بین های حرفه ای می شوند.
سریال های زیادی در دو دهه اخیر بوده اند که مخاطبین ایرانی مثل بسیاری از مخاطبین جهانی یا هفته به هفته و یا بلافاصله پس از سر و صدا کردن در رسانه ها و پربحث شدن بین مردم تماشایشان نشسته اند. تعدادی از این سریال ها نیز تبدیل به خاطرات جمعی شده اند و نه تنها ایرانی ها بلکه تقریبا هر مخاطبی در هر جای جهان دیدن آن را جزو اصول اولیه وارد شدن به جمع سریال بین های حرفه ای می داند.
این سریال های اصطلاحا «هیت» بخش مهمی از شکل گیری صنعت سریال سازی هستند. صنعتی که سال به سال قدرت و سیطره آن بر حوزه سرگرمی بیشتر می شود. ما هم در IPTVGUIDE تصمیم گرفته ایم با اضافه کردن بخش «نوستالژی» و بررسی چگونگی ساخت سریال های «هیت» تلویزیون در چند دهه اخیر، با یک تیر دو نشان بزنیم. هم آن هایی که این سریال ها را دیده اند یک تجدید خاطره اساسی با سریال محبوب خود داشته باشند و هم مخاطبینی که شاید کمتر خبر داشته باشند بهترین سریال های سالیان گذشته که حسابی همه را سر ذوق آورده چه بوده با معرفی این سریال ها یک اثر مطمئن و جذاب روی میز انتخاب های خود داشته باشند.
البته این معرفی لزوما مربوط به کل سریال نیست و ممکن است تنها به یک فصل و یا حتی یک اپیزود تاریخ ساز و ماندگار آن بپردازیم اما معرفی اش قطعا به معنای این است که ارزش دیدن دارد.
در دومین قسمت بخش «نوستالژی» به سراغ سریالی رفتیم که یک دهه پیش درکنار یکی دو سریال دیگر بسیاری از ایرانی ها را با سرگرمی جدیدی به نام دیدن سریال های روز خارجی آشنا کرد. این سریال ها بعدها در شبکه نمایش خانگی و حتی تلویزیون هم پخش شد تا ایرانی های زیادی به تماشای ۀت
سری اول سریال «فرار از زندان/ Prison Break» در چهار فصل ساخته و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ از شبکه «FOX» پخش شد. این سریال به دلیل داستان خاص و گیرایی که داشت و شخصیت اصلی بسیار سمپاتش مایکل اسکافیلد، خیلی زود تبدیل به یکی از پرمخاطب ترین سریال های تاریخ شبکه «FOX» شد.
سال گذشته هم فصل اول از سری دوم آن ساخته شد و با استقبال خوبی مواجه شد ولی هنوز معلوم نیست این سری ادامه داشته باشد یا نه.
ویدیوی زیر پشت صحنه اولین قسمت این سریال است که ۲۹ آگوست سال ۲۰۰۵ پخش شد. از این جا بود که ماجرای هیجان انگیز یکی از مهم ترین سریال های معاصر آغاز شد. امیدواریم از دیدنش لذت ببرید.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط