هدف «CBS» رقابت با نتفلیکس است!

IPTVGUIDE

«CBS All Access» برگ برنده جدید تلویزیون های ملی برای رویارویی با غول های فعلی صنعت استریم است. «CBS All Access» از حدود ۴ سال پیش فعالیتش را آغاز کرده و تا به حال توانسته سهم بازار نسبتا قبل قبولی از بازار سرویس های استریم به خود اختصاص دهد.

طی چند سال گذشته با روی کار آمدن سرویس های استریم تعداد بیننده های شبکه های ملی آمریکا مانند «NBC»، «Fox»، «ABC»، «CBS» و «PBS» افت محسوسی را تجربه کرده اند. در این بین شبکه «CBS» با هوشمندی و آینده نگری مدیرانش از همان روزهای اوج گیری سرویس های استریم تلاش کرد تا سرویس استریم اختصاصی خودش راه اندازی کند و نتیجه اش این شده که امروز «CBS» از معدود شبکه های ملی آمریکا است که سرویس استریم قدرتمندی را در اختیار دارد.

«CBS All Access» در حال حاضر ۲.۵ میلیون مشترک دارد و تا پایان سال ۲۰۱۸ نیز برنامه های متعددی برای تولید محتوا و جذب مشترکین بیشتر در نظر دارد. تا پایان سال این سرویس استریم از ده سریال جدید خود رونمایی خواهد کرد و تولیدات این سرویس نیز ۱۰۰ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش خواهد یافت. میانگین سنی مشترکین سرویس «All Access» حدود ۴۳ سال برآورد می شود.

این نشان می دهد که بیننده های این سرویس نیز از الگو بیننده های شبکه های کابلی و تلویزیون های ملی پیروی می کند. به گفته مدیران این سرویس، «CBS» به دنبال گروه های سنی خاص است و انتظار دارد تا سال آینده تعداد مشترکینش در این سرویس به ۴ میلیون نفر افزایش یابد.

همچنین برنامه ریزی های «CBS» نشان می دهد تا سال ۲۰۲۲ و با ورود این سرویس به بازار کانادا تعداد مشترکین «All Access» به ۸ میلیون مشترک خواهد رسید. البته در بخش تولید محتوای اوریجینال، قطعا «CBS» توان رقابت با سرویس هایی مانند نتفلیکس و آمازون را نخواهد داشت چرا که در گزارش سه ماهه سوم نتفلیکس، مشخص شد که فقط این غول استریم، امسال در سراسر جهان ۱۳ میلیارد دلار برای تولید محتوا هزینه خواهد کرد.

با این حال «CBS» برگ برنده ای نیز برای افزایش سهم بازار خود از بازار استریم در اختیار دارد. «CBS» امتیاز پخش کلیه رقابت های ورزشی جذاب آمریکا مانند لیگ راگبی، لیگ بیسبال و «NBA» را در اختیار دارد و برای مثال «CBS All Access» حق پخش دیجیتال فینال رقابت های راگبی سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را در جیب دارد که این مسئله می تواند مزیت رقابتی مهمی برای «All Access» باشد.

مدیر سرشناس «CBS»، واینستین تلویزیون شد!

تلویزیون های کابلی در حال سقوط، سرویس های استریم در حال صعود!

هشت مبارزه تاریخ ساز محمد علی کلی سریال می شود

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط