همه چیز برای درخشش هولو آماده است!

IPTVGUIDE

محیط کسب و کار در آمریکا کمپانی های بزرگ را پیرو رسومی خاصی می کند. یکی از این رسوم، اعلام گزارش عملکرد در بازه های زمانی سه ماهه است و این مسئله آنقدر مورد نیاز و حیاتی است که گزارش عملکرد به سهام داران و شرکای استراتژیک یکی از مهمترین رویدادهای سالانه برای کمپانی های حوزه سرگرمی محسوب می شود.

هفته اول ماه مه روزهای مناسبی برای برپایی چنین جلساتی است. مدیسون اسکوئر گاردن هم یکی از معتبرترین سالن ها چند منظوره در مرکز نیویورک است؛ سالنی که هر ساله میزبان مهم ترین رویدادهای سالانه در صنعت سرگرمی است. چند روز پیش سرویس استریم هولو مراسمی را در این سالن برگزار کرد که سومین مراسمش طی یک سال گذشته بود.

در همین رابطه بخوانید: هولو همچنان نوآورترین سرویس در صنعت استریم!

سرویس استریم هولو امسال تفاوت بسیاری نسبت به سال گذشته داشته. سریال «The Handmaid's Tale» هولو را در جمع برترین تولیدکنندگان برنامه های تلویزیونی قرار داده و جوایز امی و گلدن گلوب این سریال سبب شده تا جایگاه هولو در صنعت استریم نیز تقویت شود. در گزارش جدید هولو اعداد جذابی به چشم می خورد که می تواند بازتاب دهنده مدیریت کم نقص سومین سرویس استریم قدرتمند جهان باشد. هولو در حال حاضر ۲۰ میلیون مشترک در سراسر جهان دارد.

این رقم در سال گذشته ۱۷ میلیون بود و سریال «The Handmaid's Tale» در جذب ۳ میلیون مشترک جدید نقش کلیدی داشته و در حال حاضر نیز تعداد بیننده های این سریال در فصل دوم در مقایسه با مدت مشابه فصل اول دو برابر شده است. ضمن اینکه محبوبیت «The Handmaid's Tale» نیز سبب شده درآمد حاصل از تبلیغات این سریال نیز بسیار چشم گیر باشد. از طرفی رندی فرییر، مدیر عامل هولو  معتقد است با توجه به موفقیت این سریال چهره های مطرحی چون جورج کلونی (سریال Catch 22) حاضر شده اند در ساخت سریال های جدید با این سرویس استریم همکاری کنند. فرییر طی سخنرانی خود اعلام کرده هر چند این سرویس فاصله زیادی با دو غول صنعت استریم یعنی نتفلیکس و آمازون دارد اما تنوع و میزان محتوای ارائه شده در هولو می تواند به عنوان برگ برنده این سرویس در رقابت با آمازون پرایم و نتفلیکس باشد. همچنین مدل کسب و کار مبتنی بر تبلیغات هولو  فرصتی جذاب برای شرکت های بزرگ برای تبلیغات هدف مند به وجود آورده و فرییر معتقد است که چنین ویژگی منحصر به فردی می تواند سبب همکاری هولو با بزرگترین شرکت های جهان شود.

 

هولو و تلویزیون زنده هولو

 

 

در بهار سال گذشته از سرویس «Hulu Live TV» رو نمایی کرد. این سرویس سبب شده تا شبکه های تلویزیونی محبوب آمریکایی در کنار آرشیو بسیار بزرگ و متنوعی از فیلم ها و سریال در یک پکیج واحد در اختیار کاربران قرار گیرند. در حال حاضر ۷۵ هزار اپیزود از برنامه های شبکه های تلویزیونی ملی آمریکا در آرشیو هولو قرار دارد و در چنین شرایطی هولو می تواند مناسب ترین گزینه جایگزین برای خانواده های آمریکایی باشد. ضمن اینکه در مدت ماه های گذشته نرخ قطع تلویزیون های کابلی در آمریکا به بیشترین میزان خود رسیده و بهره مندی از برنامه های زنده شبکه های ملی در کنار سرویس «VOD»، هولو را می تواند گزینه مناسبی برای مشترکین سابق تلویزیون های کابلی تبدیل کند.

در همین زمینه بخوانید: اعتراف یکی از مدیران هولو: قدرت دست مخاطب است!

هولو جایگزینی برای تلویزیون های کابلی

 

محتوای جذاب این روزهای شبکه های ملی در هولو طرفداران بسیاری دارد. در حقیقت هیچ یک از شبکه های ملی آمریکا سرویس اختصاصی استریم موفقی را تا به این لحظه شکل نداده اند و کلیه تلاش های آن ها برای داشتن سرویس استریم بین المللی ناکام مانده است.

در چنین شرایطی هولو  می تواند بهترین گزینه برای واگذاری حقوق انحصاری پخش دیجیتال محتوای تلویزیون های سنتی باشد. برای مثال هولو تنها سرویس استریم آمریکایی است که حق پخش دیجیتال سریال «The Good Doctor»، محصول شبکه «ABC» را در اختیار دارد. این سریال طی ماه های گذشته یکی از موفق ترین سریال های شبکه های ملی آمریکا بوده.

در همین زمینه بخوانید: هولو سرسختانه وارد رقابت پخش زنده ورزشی می شود!

 یا مثلا سریال های کلاسیک آمریکا مانند «ER» که ۳۳۱ قسمت از آن طی ۱۵ سال ساخته شد، در دو ماه گذشته ۳۵ هزار بیننده داشته یا به عنوان نمونه دیگر انیمیشن «South Park»،  یکصد و سی و پنج میلیون ساعت در هولو  دیده شده و این انیمیشن را به پر بیننده ترین محصول هولو در سال ۲۰۱۷ تبدیل کرده است.

مزیت هولو  برای مشتریان تبلیغات و ویژگی های منحصر به فرد آن

 

 

راه اندازی کمپین های تبلیغات ویدئویی در پلتفرم های ویدئو محور از اصلی ترین کانال های بازاریابی هستند. بسیاری از شرکت های معتبر یوتیوب را به عنوان بستر راه اندزای کمپین های تبلیغاتی خود انتخاب می کنند؛ اما نواقص یوتیوب در مدیریت ویدئوهایی که تبلیغات بر روی آن ها قرار می گیرند سبب شده تا برندهای بزرگ تبلیغات یوتیوب را به عنوان ریسکی بزرگ در نظر داشته باشند. هولو با ۲۰ میلیون کاربر، سرویس پخش زنده برنامه های تلویزیونی و سرویس «VOD» بستری مناسب برای تبلیغات است.

مدل کسب و کار مبتنی بر تبلیغات هولو سبب شده تا این سرویس به تنها پلتفرم «VOD» و پخش زنده مبتنی بر تبلیغات تبدیل شود. تقسیم سهم درآمد حاصل از تبلیغات به دارندگان حق پخش محتوا نیز سبب شده تا آرشیو محتوای هولو در مقایسه با رقبایش غنی تر شود. همچنین هولو از روزهای اول تلاش کرده تا با سازمان ها و نهادهای صیانت از حریم خصوصی همکاری کند و نتیجه این همکاری ارائه اطلاعات دقیق مورد نیاز برای انجام تبلیغات هدفمند است.

هولو با نظارت دقیق نهادهای ناظر، بدون هیچ چالشی اطلاعات مورد نیاز برای تبلیغات هدفمند را در اختیار مشتریان تبلیغاتی اش قرار می دهند. تا به این لحظه برندهای بزرگ و استارتاپ ها از مدل ارائه تبلیغات هولو استقبال گسترده ای کرده اند. هولو در بازه های سه ماهه گزارش های شفافی از محتوای دیده شده در پلتفرمش را نیز منتشر می کند.

برای مثال ۶ میلیارد ساعت از محتوای اختصاصی هولو در سال ۲۰۱۷ توسط ۱۷ میلیون کاربر از سراسر جهان دیده شده و میانگین سن بیننده های این سرویس ۳۱ سال برآورد شده است. ویژگی «لطفاً به من پیشنهاد ندهید» نیز یکی از ویژگی هایی است که هولو در اختیار مشترکین خود گذاشته است. به نظر بن اسمیت، مدیر تجربه کاربری هولو همان گونه که تبلیغات می تواند برای کاربر آزار دهنده باشد، پیشنهاد محتوا نیز می تواند برای کاربر حوصله سر بر باشد و کاربر باید حق انتخاب آزادی عمل و راحتی را داشته باشد. همه چیز نشان می دهد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به زودی باید منتظر روزهای درخشان هولو بود، سرویسی که به عنوان کنسرسیومی از شبکه های تلویزیونی و استودیو های بزرگ تولید محتوا شکل گرفته و به نظر می رسد که در سال های پیش رو حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط