هوش مصنوعی عصر جدیدی برای فناوری استریم

آرامه بندری

 

قطعا عبارت هوش مصنوعی یا «Artificial Intelligence» به گوشتان خورده است. این روزها میلیاردها دلار برای توسعه هوش مصنوعی در تمامی صنایع هزینه می شود و قرار است این فناوری تجربه جدیدی از دنیای آنلاین برای انسان به ارمغان بیاورد. در حوزه بازاریابی به ویژه بازاریابی محتوا، هوش مصنوعی می تواند با شناسایی نیازهای مخاطب بهترین پیشنهادها را به آن ها ارائه دهد. اثرگذاری این فناوری گام بزرگی در مسیر شخصی سازی پلتفرم های آنلاین خواهد بود.

همچنین هوش مصنوعی به زودی کل صنعت رسانه و سرگرمی را نیز مانند سایر حوزه ها به کلی تغییر خواهد  داد. در این گزارش تلاش شده تا ابعاد مختلفی از کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت سرگرمی و رسانه بررسی شود.

هوش مصنوعی دقیقا چگونه کار می کند؟

هوش مصنوعی شاخه ای از علم کامپیوتر است که تلاش می کند تا با فرایندهای یادگیری کارکردهای خاصی را پاسخ دهد. این فناوری رفتارهای هر پدیده ای از جمله انسان را با قالب الگوهای تکرار پذیر ذخیره می کند و با تجزیه و تحلیل آن الگوهای مشخصی را شناسایی می کند.

هوش مصنوعی در صنعت استریم

در صنعت ویدئو آنلاین نظریه ای وجود دارد که این صنعت را به یکی از رقابتی ترین صنایع آنلاین تبدیل کرده است. بر اساس نظریه بازاریاب های ویدئویی، هر ویدئو تنها ۳۰ ثانیه فرصت دارد تا با مخاطب خود ارتباط برقرار کند، در غیر این صورت مخاطب به سراغ ویدئو دیگری می رود.

این اتفاق هم به دلیل تبدیل شدن ویدئو به محتوای اول اینترنت روی داده است. بر اساس پیش بینی های مراکز آماری معتبر مانند سیسکو، تا سال ۲۰۲۲ بیش از ۸۰ درصد از ترافیک جهانی اینترنت صرف تماشای ویدئو خواهد شد. در چنین شرایطی رفتار سختگیر کاربران را می توان به حجم انبوه محتوای ویدئویی نسبت داد رفتاری که به راحتی می تواند میلیون ها دلار هزینه صرف شده برای تولید یک ویدئو را تنها در ۳۰ ثانیه به باد دهد.

در این شرایط پیچیده صنعت ویدئو آنلاین چه در پلتفرم هایی مانند یوتیوب و چه در سرویس های «VOD» مانند نتفلیکس، آمازون و هولو نیازمند فناوری هایی است که بتواند خوراک باب میل مخاطبان را به آن ها پیشنهاد کنند و حیات خود در این صنعت را تضمین کند.

هوش مصنوعی سلام!

حالا بیایید با مثال هایی عجیب ولی واقعی از توانایی های هوش مصنوعی در صنعت سرگرمی بیشتر آگاه شویم. در سال ۲۰۱۶ شرکت فاکس قرن بیستم، فیلمی در ژانر ترسناک ساخت که عنوانش «Morgan» بود. این فیلم ترسناک کمابیش مثل همه فیلم های ترسناک بود اما هوش مصنوعی با کمک یادگیری ماشینی تجربه عجیبی را برای دوستداران این ژانر رقم زد.

تریلر رسمی این فیلم هیچ وقت تولید نشد چرا که تریلر آن را هوش مصنوعی با توجه به رفتار مخاطبش در ۲۴ ساعت تولید می کرد! بگذارید دقیق تر بگوییم. کاربر در وبسایت مورگان و سرویس های استریم اختصاصی ژانر ترسناک مانند «شادر/Shudder » مدتی وقت می گذراند و هوش مصنوعی الگوهای رفتاری خاصی از کاربر شناسایی می کرد و در نهایت بر اساس تعاملی که با کاربر داشت پس از ۲۴ ساعت، یک تریلر اختصاصی از این فیلم ۹۰ دقیقه ای برای کاربر تولید می کند.

فرایند تولید تریلر برای فیلم های سینمایی یکی از حساس ترین فعالیت ها بازاریابی است و «First Impression» آن روی مخاطب می تواند تضمین کننده فروش موفق در گیشه باشد. حالا به جای صرف هفته ها زمان برای تولید تریلر هدفمند و تاثیرگذار، هوش مصنوعی این وظیفه سنگین را بر عهده گرفته است.

در سال ۲۰۱۷، در پخش رقابت های تنیس «US Open» نیز شرکت «IBM» دست به نوآوری عجیبی زد که توانست توجه علاقه مندان به این رشته ورزشی را به خود جلب کند. پلتفرم «واتسون» متعلق به شرکت «IBM» صحنه های حساس بازی را با هوش مصنوعی و فرایندهای یادگیری تنها ۵ دقیقه پس از پایان هر بازی نمایش می داد. یعنی کاری که پیش از این شاید ۲ تا ۱۰ ساعت به طول می کشید، تنها در ۵ دقیقه اتفاق افتاد.

 البته برای پخش آنلاین این رقابت ها در اپلیکشن پخش زنده رقابت ها قابلیت های دیگری نیز وجود داشت. برای مثال از هر زمانی که کاربر شروع به استریم بازی تنیس می کرد، هوش مصنوعی صحنه هایی که کاربر از دست داده بود را در گوشه ای از تصویر نمایش می داد. همچنین واتسون ۳۲۰ ساعت ویدئو را آنالیز می کرد و اطلاعات آماری را به صورت هوشمند به مخاطبان ارائه می داد.

برگردیم به صنعت «OTT»

استفاده از هوش مصنوعی برای توسعه سیستم های توصیه گر و ارائه پیشنهادهای دقیق و کاربردی چیزی جدیدی برای نتفلیکس و سایر سرویس های «VOD» برتر دنیا نیست. البته این تنها کاربرد هوش مصنوعی برای این صنعت بزرگ هم نیست و هوش مصنوعی چه در ابعاد فنی و چه در ابعاد تجربه کاربری، کاربردهای دیگری نیز دارد.

این را با یک مثال دیگر توضیح می دهیم. این روزها فرمان صوتی روی همه ست آپ باکس های معتبر مانند کروم کست، آمازون فایر، روکو و اپل تی وی وجود دارد. هوش مصنوعی بر اساس فرمان های صوتی طی چندین ساعت می تواند عواطف و احساسات مخاطب را تجزیه تحلیل کند و محتوایی متناسب با روحیات آن لحظه مخاطب به او پیشنهاد دهد!

هوش مصنوعی و علوم شناختی

 

از لحاظ علوم شناختی «Cognitive Science»، انسان ها در عصر حاضر با سرعت بسیار زیادی در حال تغییرند. الگوهای رفتاری انسان ها در عصر دیجیتال روزانه تغییر می کند و فهمیدن نیازهای روزمره آن ها برای تامین سرگرمی مورد نیازشان به امری پیچیده تبدیل شده تست. هوش مصنوعی در چنین شرایطی به داد مدیران محتوای پلتفرم های «OTT» می رسد.

بررسی ترندها و استخراج الگوهای مشخص از ترندها در کنار بررسی پدیده های کلان اقتصادی و اجتماعی که می تواند روی رفتار انسان تاثیرگذار باشد به وسیله هوش مصنوعی قابل تفسیر است.

هوش مصنوعی برای مدیریت پلتفرم های ویدئویی

محتوای ویدئویی به عنوان یک دارایی ارزش آفرین برای پلتفرم های ویدئویی عمل می کند. در حقیقت تاثیرگذاری محتوا بر کاربر، کاربر را به پرداخت پول به ازای دیدن آن ترغیب می کند. اما شاید در بسیاری از موارد در عصر کنونی کاربران تفاوت چندانی برای جنس محتوای ویدئویی قائل نباشند. برای مثال دیدن یک ویدئو در یوتیوب که هزینه چندانی برای تولید آن نشده، می تواند به اندازه یک فیلم پر هزینه نتفلیکس برای مخاطب احساس خوشایند ایجاد کند. در چنین شرایطی کار مدیران محتوا این پلتفرم ها به شدت سخت و دشوار است.

درهمین رابطه بخوانید: نتفلیکس از یک ویژگی فوق هوشمندش رونمایی کرد!

البته هوش مصنوعی در تگ گذاری هوشمند برای بهتر دیده شدن محتوای مرتبط در پلتفرم ها نیز کاربرد دارد. همچنین آنالیز رفتار مشتری و بررسی های نوع رفتار مشتری برای مدل های درآمدزایی از محتوا نیز دیگر فایده بهره مندی از هوش مصنوعی است که می تواند به بقای پلتفرم های ویدئویی در بازار پر تلاطم موجود کمک شایانی کند.

تاثیر هوش مصنوعی در عملکرد فنی سرویس های استریم

هوش مصنوعی در ابعاد فنی نیز می تواند به افزایش عملکرد کلی پلتفرم های آنلاین کمک قابل توجهی کند. برای مثال نتفلیکس سالانه حدود ۱ میلیارد دلار برای توسعه هوش مصنوعی در پلتفرم خود هزینه می کند. هوش مصنوعی در حوزه فشرده سازی کدها و همچنین افزایش بهره وری شبکه انتقال داده های نتفلیکس عملکرد قابل قبولی داشته و این سرویس این روزها عملکرد کلی به مراتب بهتری به نسبت رقبایش دارد. از سوی دیگر این فناوری از شکل گیری گلوگاه های اطلاعاتی که به دلیل نقص های فنی سرورهای انتقال دهنده اطلاعات در شبکه اینترنت به وجود می آیند نیز جلوگیری می کند.

جمع بندی

هوش مصنوعی دستاوردی است که می تواند جایگزین هوش انسان باشد. حذف نقش انسان در بسیاری از فرایندهای کسب و کارهای آنلاین این صنایع مدرن را به سوی جهانی جدید سوق می دهد و قطعا این دنیای جدید برای مخاطبان سرویس های آنلاین نیز جهانی ناشناخته و البته تا اندازه ای جذاب خواهد بود.

 

در همین رابطه بخوانید: چالشی بزرگ برای سرویس های «VOD» در راه است!

از حریم خصوصی غافل نشوید:حریم خصوصی؛ پاشنه آشیل آینده سرویس های «VOD»

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط