هولو: دردانه یا فرزند ناخوانده!

IPTVGUIDE

آینده رمزآلود و البته جذابی در انتظار سرویس استریم هولو است. با اجرایی شدن قرارداد ادغام دیزنی و فاکس، هولو می تواند به سرویس مورد اعتماد دیزنی تبدیل شود و یا حتی ممکن است دیزنی بخواهد از شر آن خلاص شود.
این روزها دنیای رسانه و تلویزیون منتظر اجرایی شدن یکی از بزرگترین ادغام های تاریخ است. در کتب مدیریتی وقتی صحبت از ادغام دو غول بزرگ می شود، معمولا چندین صفحه به چالش های پیش بینی شده این اتفاق اختصاص می یابد اما در عمل شاید داستان طور دیگری باشد. چنین ادغام بزرگی شاید در تاریخ رسانه بی سابقه باشد اما در این وصلت «هولو» می تواند سرنوشتی متفاوت را تجربه کند؛ دردانه خانواده جدید و یا فرزند ناخوانده ای اضافی و مزاحم.
«هولو» در یکی دو سال گذشته، روزهای خوبی را پشت سر گذاشته است. این سرویس استریم با وجود اینکه بودجه تولید محتوای اورجینالش به مراتب کمتر از رقبای سرشناسش مانند نتفلیکس و آمازون است اما امسال توانست عملکرد به مراتب بهتری در فصل جوایز تلویزیونی داشته باشد. بودجه این سرویس استریم برای تولید محتوا در سال ۲۰۱۸ ۲.۵ میلیارد دلار برآورد شده؛ یعنی حدود ۵.۵ میلیارد دلار کمتر از نتفلیکس!
هولو شرایط پیچیده ای دارد که سر و سامان دادن به آن در فرایند ادغام فاکس و دیزنی می تواند چالش های بسیاری داشته باشد. ۳۰ درصد از سهام هولو در اختیار دیزنی است و ۳۰ درصد دیگر نیز به فاکس اختصاص دارد و تایم وارنر نیز دیگر سهام دار این سرویس استریم است.
پس از جدایی مایک هاپکینز، مدیرعامل جوان و موفق هولو، فعلا اطلاع دقیقی از سیاست های آینده این سرویس به چشم نمی خورد. اما چه سناریوهایی برای آینده حیات هولو می توان متصور شد؟
دیزنی سال ها است که در پی راه اندازی سرویس استریم اختصاصی خود است. سال گذشته دیزنی اعلام کرد که محتوای جدید خود را به هیچ یک از سرویس های استریم واگذار نمی کند و در صدد ایجاد سرویس اختصاصی خود است. اما آیا هولو می تواند نقش سرویس اختصاصی توزیع آنلاین محتوای دیزنی باشد؟
البته این روزها اپل نیز وارد عرصه تولید محتوا شده و به نظر می رسد این شرکت در صدد است تا محتوای خود را در کانال های عرضه گوناگون تقسیم کند. با توجه به روابط خوب فاکس و اپل از یک سو و همچنین عدم تمایل فاکس به داشتن سرویس استریم قدرتمند، ممکن است فاکس هولو را به سرویسی برای ارائه محتوای اورجینال اپل تبدیل کند.
البته این ها فقط در حد پیش بینی است و همه منتظرند تا فرایند این ادغام نهایی شود و آن وقت باید دید سرنوشت بسیاری از رسانه هایی که زیر نظر فاکس فعالیت می کردند در دوره مالک جدیدشان دیزنی چه خواهد شد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط