واکنش منتقدان تلویزیونی ورایتی به اپیزود آخر «سرگذشت ندیمه»

IPTVGUIDE

شب گذشته دومین فصل سریال تحسین شده «سرگذشت ندیمه» محصول اورجینال شبکه «هولو» که سال گذشته مهم ترین جوایز تلویزیونی سال را به دست آورد هم به پایان رسید. به بهانه پایان فصل دوم این سریال دنیل داداریو و کارولین فرک دو منتقد تلویزیونی «ورایتی» درباره نکات مثبت و منفی پربیننده ترین سریال امسال صحبت های جالبی کرده اند.

داداریو حس اولیه اش به پایان این فصل از سریال را آسودگی خاطر توصیف می کند. او با اشاره به از تفاوت های این سریال در مقایسه با بقیه، تماشای آن را چندین برابر مشقت بار تر می داند و این را نه به خاطر موضوع اصلی و دردناک سریال بلکه به این خاطر می داند که دیگر لازم نیست یک ساعت شاهد بدترین کارهایی باشد که یک انسان در حق دیگری می تواند انجام دهد. کارهایی که به نظر او در جامعه امروزی نیز چندان دور از ذهن نیست.

از نظر دآداریو، فصل دوم سرگذشت ندیمه پیشرفت زیادی داشت اما کماکان چیزهایی در دل آن آزاردهنده هستند که از جمله آن ها عدم توانایی سریال در درک کامل کاراکترش هایش است. اتفاقی که در نتیجه آن، کاراکترها تنها در خدمت پیرنگ داستان می مانند و استقلالشان رنگ می بازد. داداریو همچنین اضافه می کند که انتظار داشت پایان سریال را در نقطه مرتفع تری ببیند.

کارولین فرک دیگر منتقد ورایتی هم با بخش اول گفته های دآداریو موافق است. او می گوید بیشتر این فصل برای او طاقت فرسا بوده، هم به دلیل اجرای آن و هم اینکه معادل آن در دنیای واقعی تصویر هولناک تری را به او نشان می دهد. با این حال فرک تاکید می کند بیش از آنچه تصورش را می کرد اپیزود آخر را دوست داشته، البته باز هم تنها تا پرده آخر تاریک و متنبه کننده آن. البته او تاکید می کند منظورش از تاریکی به معنای واقعی کلمه تاریک هم برمی گردد چراکه به سختی می توانسته ببیند چه اتفاقی دارد می افتد!

فرک هچنین در آخر اضافه می کند این سریال بر روی هم سوار کردن یک سازه محکم از جنس وحشت تکیه کرده و خیلی دور نیست که تمام سریال به یک سر و صدای گوش خراش تبدیل شود!

بروس میلر، خالق و گرداننده سریال در یکی از مصاحبه های خود گفته سرگذشت ندیمه قابلیت ساخته شدن تا ۱۰ فصل را دارد ولی منتقدان ورایتی معتقدند سریال های زیادی نیستند که بدون از دست رفتن کیفیت بشود آن ها را تا ۱۰ فصل ادامه داد، «سرگذشت ندیمه» که جای خود دارد.

فصل دوم «سرگذشت ندیمه» با توجه به استقبال بسیار خوبی که از سوی منتقدان و مخاطبان مواجه شد به احتمال فراوان امسال هم جزو اصلی ترین گزینه ها برای دریافت جوایز معتبر سال تلویزیونی جهان است.

دیالوگ مورد علاقه برایان کرانستون در بریکینگ بد

 

ماجرای پسر بچه های تایلندی گیر افتاده در غار به مستند تبدیل می شود

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط