چرا مردم رقابت های زنده ورزشی را استریم نمی کنند؟

آرامه بندری

"در هر جایی که هستید، با وسایل هوشمند همراه خود محبوب ترین برنامه های تلویزیونی را تماشا کنید"؛ جملاتی از این دست قطعا بهترین و وسوسه انگیزترین معرف تبلیغی برای سرویس های استریمینگ است که با استفاده از فناوری «OTT» توانسته اند بر محدودیت های فعلی تلویزیون های سنتی غلبه کنند؛ اما در همه زمینه ها همه چیز به سود این فناوری نیست. خصوصا در پخش رویدادهای زنده که به دلیل محدودیت های «OTT» همچنان چالشی بزرگ برای صنعت رو به رشد استریم در دنیا به حساب می آید.

با اینکه پخش زنده رویدادهای ورزشی برای شبکه های سنتی تلویزیون بسیار گران تمام می شود ولی با روی کار آمدن سرویس های استریم، شاید تنها عنصری که همچنان بیننده ها را پای تلویزیون می کشاند، رویدادهای زنده ورزشی باشد.

پخش زنده مسابقات ورزشی از سال های دور با تلویزیون عجین شده و دیدن مسابقات پر هیجان از کیلومتر ها دورتر آن هم تنها با تاخیری چند دهم ثانیه ای جزو میراث ارزشمند تلویزیون به حساب می آید. در اروپا هزینه خرید باندل کانال های ورزشی برای دیدن مسابقاتی مثل فوتبال، تنیس، بسکتبال و هاکی بسیار بالا است.

در آمریکا نیز وضعیت همین است چرا که پوشش مسابقاتی چون لیگ برتر راگبی یا «NFL»، «NBA» و بیسبال یا «MLB» برای شبکه های کابلی هزینه گزافی دارد. ولی با اینکه سرویس های استریم با هزینه کمتری در این زمینه به مخاطبان خود سرویس ارائه می دهند تا بتوانند طرفداران ورزش های گوناگون را به سوی سرویس های خود بکشانند اما چالش هایی مثل عدم تضمین کیفیت دریافتی تصاویر در سرویس های استریم و تاخیر در پخش زنده مسابقات باعث شده کمتر کسی به سوی سرویس های استریم ورزشی جذب شود.

این مشکلات از چالش های فنی و عدم یکنواختی زیرساخت های اینترنت در مناطق مختلف ناشی می شود. بر اساس گزارش «Streaming Wars: Sports Report» مردم آمریکا برای دیدن برنامه های زنده ورزشی همچنان تنها به تلویزیون های سنتی اعتماد دارند و ۷۲ درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی معتقدند که سرویس های استریم سرویس مناسبی برای پوشش رقابت های ورزشی ارائه نمی دهند.

بر اساس این نظر سنجی که در آن ۲۰۳۹ طرفدار رویدادهای ورزشی مشارکت کرده اند، ۶۴ درصد از طرفداران معتقدند که ممکن است در هنگام دیدن رقابت ورزشی با «Freeze» شدن تصویر رو به رو شوند. ۴۲ درصد دیگر دریافت تصاویر با تاخیر را غیرقابل تحمل می دانند؛ ۳۲ درصد نیز از کیفیت دریافت تصاویر رضایت ندارند و ۳۰ درصد نیز معتقدند ممکن است به کلی دیدن مسابقات ورزشی را به دلیل قطع ارتباط اینترنتی از دست بدهند.

این صحبت ها پس از تجربه نا موفق پخش رویدادهایی فینال «NFL» و رقابت های بوکس پر رنگ شد و در حال حاضر مدیران شرکت های ارتباطات و مخابرات به دنبال جایگزین مناسبی برای فناوری «OTT» برای پوشش رقابت های ورزشی هستند. بر اساس چنین آماری انتظار می رود تا ۶۳ درصد از طرفداران رویدادهای زنده ورزشی اشتراک سرویس های استریم ورزشی خود را برای سال ۲۰۱۸ تمدید نکنند.

 

«ESPN» برای «Snapchat» برنامه خبری ورزشی می سازد!

مجریان زن در برنامه های ورزشی؛ ابزاری برای جذب مخاطب؟!

پخش زنده مسابقات ورزشی، چالش حل نشده صنعت استریم!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط