کارگردان «بهتره با سال تماس بگیری» از فضای تاریک سریال می گوید

IPTVGUIDE

سریال های کمی در تاریخ تلویزیون به سرعت «برکینگ بد» جایگاه خاص و ماندگار خود را بدست آورده اند چرا که سریال های محدودی از کیفیت و انسجام این سریال در کارگردانی و نویسندگی، و مهم تر از آن چشم انداز منحصر بفرد شخصی به نام وینس گیلیگان برخوردار بودند. اما حالا دنباله/اسپین-آف بریکینگ بد یعنی «بهتره با سال تماس بگیری» نیز با رسیدن به فصل چهارم به کوبندگی یک صاعقه شده است و اصلا بعید نیست در آینده هم رده «بریکینگ بد» قرار بگیرد.

به تازگی دنیل سکهایم که از کارگردانان پرکار تلویزیون (بازی تاج و تخت، پرونده های ایکس، مردگان متحرک، مردی بالای قلعه مرتفع) و سازنده چند اپیزود از فصول قبلی و تا به اینجا یک اپیزود از فصل چهارم «بهتره با سال...» بوده ، درباره تجربه ساخت اپیزودی از فصل چهارم که «Something Beautiful» نام دارد گفته لحن تاریک همیشه به معنای چشم انداز تاریک نیست.

سکهایم می گوید در ساخت این اپیزود از فصل چهارم فرصت های بیشتری برای اتخاذ رویکرد سینمایی داشته تا بتواند آن را با استفاده از همان عناصری بسازد که در بریکینگ بد بسیار محبوب بوده اند. او درباره چالش برانگیزترین صحنه این اپیزود می گوید: «فکر می کنم صحنه ای که ناچو پس از تیر خوردن در حال مداواست نسبتا دشوار بود. عمل درآوردن گلوله از بدن او در ابتدا به نظرم چیزی نیامد که بتوانم سینمایی یا از نظر بصری درگیرکننده اش کنم. اما بعدتر متوجه شدم که کلید جذابیت این صحنه تا حد زیادی ساختن آن براساس یک تصویر ذهنی قدرتمند است، به گونه ای که تماشاگران شاهد اتفاقات از دریچه نگاه ناچو باشند و هذیان گویی او را تجربه کنند.»

سکهایم همچنین در پاسخ به اینکه آیا در ساخت «بهتره با سال...» سعی می کند از نظر بصری یا لحن به برکینگ بد نزدیک باشد می گوید هدف اصلی او وفادار ماندن به ویژگی هایی است که گیلیگان و سپس دیگر کارگردانان در ساخت این سریال بنا کرده اند. البته او اضافه می کند که سبک متمایز خودش در برملا ساختن انگیزه های کاراکترها یا پیروی از یک خط روایی مشخص در صحنه ها و ایجاد فضای بصری متناسب با آن ها چیزی است که به طور خودآگاه یا ناخودآگاه امضای شخصی او را هم به معادله اضافه می کند.

پخش نیمه اول فصل چهارم «بهتره با سال..» هفته گذشته تمام شد و از این هفته نیمه دوم این فصل آغاز می شود.

در همین زمینه بخوانید:

۵ سریال جنایی که تماشای آن ها به هواداران «بهتره با سال تماس بگیری» پیشنهاد می شود
«بهتره با سال تماس بگیری» سری به دنیای «بریکینگ بد » می زند!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط